آیا قیمت بیت کوین در نیمه اول سال 2020 صعودی است؟

آیا قیمت بیت کوین در نیمه اول سال 2020 صعودی است؟
1398/10/15
| 925

قیمت بیت کوین در ماه اول هر سال در طول تاریخ، همیشه نزولی بوده است. شاید به دلیل کمبود سرمایه گذاری و یا عوامل دیگر این اتفاق رخ داده باشد. امسال اما با سال های دیگر متفاوت بوده و بازار بیت کوین سیر صعودی را دنبال کرده است. آیا امسال هم همانند سال های گذشته که طی 3 ماهه اول سال، حجم خرید بیت کوین پایین می آید و به دنبال آن شاهد کاهش قیمت بیت کوین هستیم دیگر تکرار نخواهد شد؟


قیمت بیت کوین در ماه ژانویه نزولی بوده است


خرید بیت کوین

بیت کوین طی ژانویه ی 5سال گذشته آماری منفی از خود به ثبت رسانده است. سال 2015 با 27 درصد و به دنبال آن سال 2018 با 21.5 درصد کاهش قیمت بدترین سال ها بوده اند. سال گذشته نیز قیمت بیت کوین در ماه اول سال 10 درصد کاهش قیمت داشت و پس از آن ماه سپتامبر بود که بدترین میانگین را در 9 سال گذشته داشته است.

بیت کوین در سال گذشته 85 درصد سودده بود که همچنان نرخ پایین تری نسبت به سال های دیگر داشت و جدا از ماه ژانویه در 5 ماه دیگر از نیمه دوم سال روندی نزولی را دنبال کرد.

اگر به روند 3ماهه سوددهی بیت کوین طی 6 سال گذشته توجه کنید متوجه خواهیم شد که در 4 سال روندی نزولی داشته و تنها در سالهای 2017 و 2019 روند سوددهی مثبتی را طی 3 ماه داشته است. 

فروش بیت کوین

با اینکه برای تصمیم گیری و صحبت راجع به روند سوددهی این ارز دیجیتال در 3 ماهه اول سال 2020 بسیار زود است، اما با شروع دلچسب بیت کوین در این ماه، می توان به ادامه دار بودن این روند خوشبین بود.

با صرف نظر از 3 ماهه آخر سال 2017 که یک حباب بود، 3 ماهه دوم بالاترین نرخ سوددهی برای قیمت بیت کوین طی 6 سال اخیر داشته است. همچنین، تنها ربع دوم سال 2018 بوده است که طی آن قیمت بیت کوین با ضرر مواجه شده است.

بهترین عملکرد بیت کوین طی 6 سال گذشته بعد از ربع چهارم سال 2017، در 3 ماهه دوم سال گذشته بود که 161.5 درصد افزایش داشت.

سوال اصلی این است که آیا روند صعودی قیمت بیت کوین طی تاریخ برای نیمه اول سال 2020 نیز برای افرادی که خرید بیت کوین را انجام داده اند تکرار خواهد شد؟

با اینکه تنها 5 روز از سال جدید میلادی گذشته است، اما حجم بالای خرید بیت کوین باعث شده است که قیمت بیت کوین با افزایش 8 درصدی از 6850 دلار تا 7500 دلار پیشروی کند. در حال حاضر خرید و فروش بیت کوین در صرافی ارز دیجیتال بایننس با قیمت 7430 دلار انجام می گیرد.

افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین می تواند به دلیل تنش های سیاسی ایران و آمریکا باشد. سرمایه گذاران در زمان آشفتگی و ناامنی به دارایی های امن همانند طلا و نفت پناه می برند. بیت کوین اما اکنون در میان این دارایی ها قرار دارد و به عنوان یکی از 3 دارایی امن و ارزشمند به شمار می رود که با انتشار این اخبار شاهد رشد قیمت بود.

 


قیمت بیت کوین در نیمه اول سال، صعودی است؟


قیمت بیت کوین

با در نظر گرفتن فشارهای سیاسی-جغرافیایی و اقتصادی که کل دنیا رو تحت تاثیر قرار خواهد داد، چشم انداز قیمت بیت کوین در 3 ماهه اول امسال، صعودی است. 

البته این ها به نوعی حدس و گمان هستند و بر اساس اتفاقات گذشته زده می شوند اما با توجه به عمر کوتاه این ارز دیجیتال که تنها یک دهه از وجود آن می گذرد، مراجعه به رفتارهای گذشته آن و مقایسه با اندیکاتورهای حال حاضر، تنها چیزی است که می توان انجام داد.