آیا قیمت بیت کوین در اوایل سال 2020 به 13000 دلار می رسد؟

آیا قیمت بیت کوین در اوایل سال 2020 به 13000 دلار می رسد؟
1398/09/20
| 1006

کارشناسان و تحلیلگران بیت کوین نظرات و تحلیل های مختلفی را در رابطه با قیمت بیت کوین پس از هاوینگ منتشر کرده اند. عده ای معتقدند که تا مدت ها پس از هاوینگ، خرید و فروش بیت کوین با قیمت خیلی بالاتری نسبت به قبل انجام نخواهد شد. اما در کل اکثریت جامعه ارزهای دیجیتال، نصف شدن پاداش ها در ماه می (اردیبهشت) سال آینده را عامل اصلی انفجار قیمت بیت کوین می دانند.


روند صعودی قریب الوقوع در خرید بیت کوین


 

خرید بیت کوین

خرید بیت کوین و فروش بیت کوین در حال حاضر با قیمت 7200 دلار انجام می شود و روند آن طی هفته گذشته پس از یک روند صعودی موقتی بدون تغییر مانده است. پس از آنکه بیت کوین در تاریخ 21 نوامبر (30آبان) به کمتر از 8000 دلار کاهش یافت، این ارز دیجیتال نتوانست سطح مقاومتی را بشکند و به سطوح بالاتری دست یابد.

فیلیپ سوییفت (Philip Swift) تحلیلگر و کارشناس سرشناس ارزهای دیجیتال پیش بینی کرده است که هاوینگ سال آینده باعث ایجاد تغییر در احساسات حاکم بر بازار شده و قیمت بیت کوین را به کانال 5رقمی برمی گرداند. وی با بررسی چند نمودار مختلف نتیجه گرفته است که احتمالا قیمت بیت کوین در آستانه یک روند صعودی دیگر قرار گرفته است.

فروش بیت کوین

به گفته او نمودار اول از میانگین متحرک 350 روزه به عنوان سطح حمایتی استفاده می کند و نوسان قیمت به بالاتر از این اندیکاتور معمولا نشانگر یک روند صعودی است. هرچند این نمودار، اندیکاتور تکنیکال رایجی نیست، زیرا اکثر تحلیلگران به استفاده از میانگین متحرک 50 و 200 روزه در بازه های هفتگی، روزانه و حتی کوتاه مدت تر تمایل دارند. بیت کوین در حال حاضر پایین تر از بازه زمانی روزانه است اما میانگین متحرک 50 هفته را حفظ می‌کند.

روند شبکه، معیار قابل توجه دیگری است و حجم معاملات داخل زنجیره ممکن است بیانگر نوسانی به سمت محدوده صعودی باشد. سوییفت افزود که در اواخر فاز نزولی چرخه بازار قرار داریم.

با ترکیب تمام این اندیکاتورها با نسبت طلایی به این نتیجه می‌رسیم که روند صعودی بزرگی در ژانویه یا فوریه خواهیم داشت که قیمت بیت کوین را به کانال 12 تا 13 هزار دلار خواهد رساند.

وی برای دو ماه اول سال بعد، یک روند انفجاری را تا بالاترین قیمت سال 2019 پیش بینی کرد. مایک مک گلون (Mike McGlone) تحلیلگر بلومبرگ نیز با  نظر وی موافق بوده و معتقد است که خرید بیت کوین و همچنین فروش بیت کوین در سال آینده به کانال 5 رقمی بر می گردد.

 


خوش بینی درباره قیمت بیت کوین پس از هاوینگ


قیمت بیت کوین

در حالیکه به تاریخ معین شده برای هاوینگ بعدی نزدیک می شویم، کنجکاوی افراد نیز در رابطه با بیت کوین و هاوینگ و قیمت بیت کوین پس از هاوینگ بیشتر شده است و افراد زیادی قصد خرید بیت کوین را کرده اند. همانطور که گوگل ترندز نیز نشان می دهد،در حالیکه جستجوهای مرتبط با از دیجیتال به طور کلی کاهش یافته است، تعداد جستجوهای عبارت "هاوینگ بیت کوین" در حال افزایش است.

یک تحلیلگر معروف توییتری که با نام کاربری پلن بی (Plan B) فعالیت می کند خاطرنشان کرده است که مدل جریان به انباشت نیز این شرایط را تایید می‌کند. این نسبت برای ارزیابی موجودی فعلی دارایی در مقابل جریان تولید آن استفاده می‌شود که با تعداد بیت کوین های استخراج شده در سال برابر است.

صرافی ارز دیجیتال

در حال حاضر قیمت بیت کوین در روند بدون تغییری قرار دارد، اما در سال 2020 می‌توان منتظر افزایش قیمت ناشی از هاوینگ بود. احتمال هر نوسان دیگری قبل از کریسمس نیز بسیار کم است.