برنامه ی باگ بانتی فیسبوک، باز به روی عموم

برنامه ی باگ بانتی فیسبوک، باز به روی عموم
1398/06/06
| 695

اتحادیه لیبرا، به منظور رسیدگی و برطرف سازی مشکلات امنیتی این ارز تا قبل از شروع پیش بینی شده اش در سال 2020، اقدام به راه اندازی برنامه باگ بانتی (bug bounty program)  کرد. باگ بانتی به برنامه ای گفته می شود که در آن بسیاری از وبسایت ها، سازمان ها و نرم افزار می توانند با گزارش اشکالات و خطاهای موجود در آن برنامه، شناخته شوند و پاداش دریافت کنند.
 

گسترش زمین بازی

 

در روز 27 اوت ، لیبرا با انتشار اطلاعیه ای در وبسایت خود، به این موضوع تاکید کرد که گسترش برنامه، موجب ترفیع ارزش های مهم مانند " قابلیت دسترسی، شفافیت و دسترسی جهانی" برای اتحادیه لیبرا خواهد بود و حداقل شدن مشکلات را تا موعد مشخص راه اندازی تضمین می کند.
اتحادیه لیبرا، از دیگر دلایل راه اندازی باگ بانتی،به تشویق شدن افراد با توانایی ها و سوابق گوناگون باری آزمایش سطح امنیتی بلاکچین لیبرا، اشاره کرد.
 

صرفه جویی در زمان


مایکل اِنگِل، ریسس محیط توسعه دهنده اتحادیه لیبرا ، با انتشار پست دیگری در سایت در همان روزبه این موضوع اشاره کرد که شرکت کنندگان می توانند با کشف کردن اشکالات امنیتی مهم ، درآمدی بالغ بر 10هزار دلار داشته باشند. او این توسعه را این چنین توصیف کرد:

ما می خواهیم به محققین خود برای کشف اشکالات درحالیکه بلاکچین لیبرا هنوز در مرحله تست بوده و هیچ پول حقیقی ای در آن در گردش نیست،کمک کنیم.


خرید بیت کوین


مشکلات نظارتی

 

نکته قابل تامل این است که لیبرا در این اطلاعیه ی رسمی، هیچ اشاره ای به فیسبوک ، سازمانی که بسیاری از مردم آن را رهبر اصلی لیبرا می دانند، نداشت.
درگیرشدن فیسبوک در لیبرا، به موضوعی غیرقابل حل برای قانون گذاران تبدیل شده است، به طوریکه یکی از نمایندگان کنگره لیبرا را "زاک باک" (جفتک مارک زاکربرگ) نامید.
دیوید ماکوس، برای پاسخ به چنین نگرانی هایی، تلاش کرد عموم را متقاعد کند که فیسبوک تنها یکی از صدها عضو جامعه لیبرا است.