راه اندازی تکنولوژی اولین سیم کارت رمزنگاری شده

راه اندازی تکنولوژی اولین سیم کارت رمزنگاری شده
1398/06/03
| 539

شرکت ارز دیجیتال و ارتباطات از راه دور تلکس تکنولوژی (Telx Technologies) از راه اندازی اولین کیف پول سیم کارتی خبر داد که تراکنش ها را به وسیله سیستم پیام کوتاه (SMS) انجام می دهد.

بر اساس خبری که به وسیله این شرکت در 22 اوت منتشر شد، این سیم کارت قابلیت ارسال
ارز دیجیتال با شماره اختصاصی رمزنگاری شده را برای کاربران فراهم می کند. همچنین قابل ذکر است که این تراکنش ها به تلفن همراه هوشمند و اتصال اینترنت فعال نیازی ندارند. به عبارت دیگر، سیستم هیچگونه کنترلی روی کیف پول کاربر نخواهد داشت.
 

انجام تراکنش های ارز دیجیتال به وسیله ی تلفن همراه ساده 

 

در حالیکه جامعه ارزهای دیجیتال، پس از جریان اثبات کلیدها (Proof of keys) در ماه ژانویه، سعی دارند آن را به افراد حاضر در این فضا آموزش دهند، ایرادات قابل توجهی در آن وجود دارد. به طور دقیق تر ، طبق گفته بسیاری از علاقه مندان به جامعه ارزهای رمزنگاری شده ، قرار دادن دارایی های شخصی در یک کیف پول که توسط شخص ثالث اداره می شود ، از بی اعتمادی ، غیر متمرکز بودن و ماهیت واسطه زدایی چشم پوشی می کند.

 گفته می شود ، با کنترل کلیدهای خصوصی شما توسط شخص ثالث ،سطح بالایی از رضایت مشتریان فراهم می شود. تلکس در اطلاعیه ی خود به این موضوع اشاره کرد:

درTelx هدف ما این است که مبادلات ارزهای دیجیتال را تا حد امکان آسان و در دسترس کنیم. این به معنای ایجاد راه حل هایی است که افراد فنی و غیر فنی به طور یکسان  بتوانند اتخاذ کنند. ما معتقدیم که هم افزایی فوق العاده ای بین پرداخت و پیام رسانی وجود دارد.


بر اساس پست منترشده توسط این شرکت، این سیم کارت در بیش از 180 کشور در دسترس خواهد بود. همچنین امکان ارسال پیام کوتاه نامحدود و پشتیبانی از بیت کوین (BTC)، لایت کوین (LTCدش، زی کش(ZEC) و بیتکوین کش (BCH) را فراهم خواهد ساخت.

در نهایت ، این شرکت قول داد که  از تعویض سیم کارت و انتقال شماره تلفن جلوگیری کند ، تراکنش هایی را که فقط ناشی از سیم کارت مناسب هستند بپذیرد ، از کیف پول با شماره PIN اختصاصی محافظت کرده و همچنین در مواردی مانند سرقت و یا از بین رفتن سیم کارت،کلیدهای پشتیبان را فراهم آورد.