بلاکچین تلگرام با اتریوم سازگار خواهد بود

بلاکچین تلگرام با اتریوم سازگار خواهد بود
1398/06/09
| 549

به گزارش یک شرکت ساخت استارات اپ ابزار برای شبکه و به نقل از کوین دسک، پروژه ی بلاکچین جدید تلگرام با ارز دیجیتال اتریوم سازگار خواهد بود.

شرکت پیام رسانی تلگرام در روز یکشنبه کد اجرای نود خود را در TON (Telegram Open Network) منتشر خواهد کرد که به کاربران امکان آزمایش این پروژه را تا قبل از انتشار رسمی و کامل آن در 31 اکتبر می دهد.

الكساندر فيلاتوف (Alexander Filatov) مديرعامل آزمايشگاه TON و عضو هيئت مديره تلگرام اعلام كرد:

TON Labs، یک استارتاپ فنی است که توسط سرمایه گذاران در فروش توکن های تلگرام ساخته شده است ، در حال ساختن ابزارهایی برای توسعه دهندگان است تا به آنها در ساختن شبکه جدید کمک کند. یکی از این ابزارها کامپایلر زبان سالیدیتی (Solidity) است ، که به برنامه های غیر متمرکز ساخته شده برای اتریوم اجازه می دهد تا روی TON نیز کار کنند.

فیلاتوف افزود:

این احتمالا سخت ترین چیزی بود که تا الان ساخته ایم. این پروژه ، این امکان را به جامعه پیشرفته اتریوم می دهد تا هر آنچه را برای اتریوم نوشتند به TON بکشانند.

او درباره ی کامپایلر نیز گفت:

این کامپایلر از ماه جولای در حال آزمایش است.


خرید بیتکوین


آزمایشهای پیش از راه اندازی

همانطور که گفته شد تلگرام باید تا روز 31 اکتبر پروژه TON را راه اندازی کند، در غیر این صورت،بر اساس توافق نامه با مشتریان، ملزم به بازپرداخت وجوه سرمایه گذاران خواهد بود. از این رو انتظار می رود که نسخه ی آزمایشی روز یکشنبه، آخرین نسخه از سری نسخه های آزمایشی این پروژه باشد.

فیلاتوف با اشاره به اینکه نسخه آزمایشی روز یکشنبه، مهمترین مرحله پروژه TON است، گفت:

ما زمان بسیار کمی بین انتشار گره (Node) و راه اندازی شبکه ی اصلی برای آزمایش،شناسایی و رفع مشکلات و آسیب پذیری های احتمالی داریم.

نسخه لایت کلاینت (Light client) در اوایل سال جاری با سرمایه گذاران به اشتراک گذاشته شد و فورا برای عموم مردم فاش گردید. فیلاتوف درباره ی این نسخه گفت که کاربران می توانند با برخی از عملکردهای بلاکچین TON بازی کنند:

شما می توانید با گرام ( توکن این شبکه) بازی کنید، یک قرارداد هوشمند بنویسید که با این گره توسط لایت کلاینت صحبت می کند و یا یک کیف پول بسازید.


تلگرام ، سرویس پیام رسان 6 ساله ای که ادعا می کند بیش از 200 میلیون کاربر، در سال 2018 بیش از 1.7 میلیارد دلار برای بلاکچین خود جمع آوری کرد.