کد ارز دیجیتال تلگرام به زودی منتشر می‌شود!

کد ارز دیجیتال تلگرام به زودی منتشر می‌شود!
1398/06/09
| 553
کد بلاک چین ارز دیجیتال تلگرام که با نام شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network) یا به اختصار TON شناخته می‌شود، به احتمال فراوان روز یک سپتامبر (۱۰ شهریور) عرضه خواهد شد که با آن می‌توان یک نود (Node – گره) روی TON راه‌اندازی کرد.

این خبر را دو منبع نزدیک به تلگرام به
کوین‌دسک اعلام کردند. تلگرام در پروژه بلاک چین خود به شدت چراغ خاموش حرکت می‌کند و تاکنون به صورت رسمی و عمومی درباره آن هیچ صحبتی نکرده است.

تا این لحظه فقط یک گره روی شبکه تست TON‌ فعالیت می‌کند که مربوط به خود تلگرام است، اما پس از عرضه کد اصلی، تعداد زیادی از کاربران می‌توانند نودهای خود را اجرا کنند. کاربران تنها می‌توانند نودهایشان را روی شبکه تست تلگرام فعال کنند تا زمانی که شبکه اصلی راه‌اندازی شود. طبق توافقنامه فروش توکن به سرمایه‌گذاران، انتظار می‌رود که شبکه اصلی بلاک چین TON تا ۳۱ اکتبر (۹ آبان) راه‌اندازی شود.

خبرگزاری روسی Vedomosty دو روز پیش به نقل از چند سرمایه‌گذار که نامشان را فاش نکرده است گزارش داد، توسعه‌دهندگانِ علاقه‌مند به TON می‌توانند با کد عرضه شده از سوی تلگرام اجماع پروتکل و مکانیزم‌های شاردینگ شبکه را آزمایش کنند.

طبق یک وایت‌پیپر (گزارش عملکرد) لو رفته از
بلاک چین تلگرام، این شبکه از یک اجماع مبتنی بر اثبات سهام به همراه «شاردینگ نامحدود» استفاده می‌کند که ظرفیت پشتیبانی از ۲۹۲ شاردچین (shardchain) را دارد.

تلگرام در سال ۲۰۱۸طی دو دوره پیش فروش خصوصی توکن‌ که با حضور سرمایه‌گذارن بزرگی از روسیه، آمریکا و سایر کشورها برگزار شد، حدود ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه جذب کرد.

طبق توافقنامه سرمایه‌گذاران، اگر شبکه ارز دیجیتال تلگرام تا اکتبر سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی نشود، تلگرام باید پول تمام سرمایه‌گذاران را منهای مخارج توسعه پس بدهد.

در حالی که طبق توافقنامه فروش توکن‌های تلگرام (گرام) تا قبل از عرضه رسمی ممنوع است، برخی از سرمایه‌گذاران حق توکن‌های خود را در بازارهای ثانویه به فروش رسانده‌اند.