SEC عرضه ی ETFبیت کوین را نپذیرفت

SEC عرضه ی ETFبیت کوین را نپذیرفت
1398/07/18
| 754

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) فهرست کردن ETF بیت کوین را نپذیرفت.

به نقل از کوین دسک در بیانیه ۹ اکتبر، این کمیسیون بیان کرد که درخواست ETF از جانب شرکت مدیریت دارایی بیت وایز (Bitwise) و NYSE Arca مطابق با ملزومات ضروری نمی‌باشد.

قانونگذاران به ویژه به این نکته تاکید داشتند که درخواست دهندگان نتوانستند ملزومات ضروری در خصوص دستکاری های احتمالی بازار و فعالیت های مجرمانه را به دست آورده و ارائه دهند. کمیسیون SEC در این خصوص نوشت:

کمیسیون SEC این تغییر قانون پیشنهاد شده را تایید نمی‌کند زیرا NYSE Arca نتوانسته است مفاد قانون مبادلات و قوانین کمیسیون را رعایت کند و نشان دهد که پروپوزال مورد نظر مطابق با ملزومات بند ۶ قانون مبادلاتی و مخصوصا قوانین مبادلات اوراق بهادار ملی می‌باشد. لازم به ذکر است که این قوانین برای جلوگیری از اقدامات کلاهبردارانه و دستکاری بازار می‌باشد.


عدم تایید پروپوزال بیت وایز پس از تاخیرهای پی در پی و درخواست های مکرر از کمیسیون SEC برای تعیین تکلیف این پروپوزال صورت گرفت. در ماه آگوست، این کمیسیون بار دیگر تصمیم گیری در خصوص این پروپوزال و دو درخواست ETF دیگر را تا ۱۳ اکتبر به تاخیر انداخته بود.

بیت وایز در ابتدا درخواست خود برای تغییر قانون را در ماه ژانویه به قانونگذاران اوراق بهادار آمریکا ارائه داده بود.

نکته قابل توجه این می باشد که بازار ارزهای دیجیتال که طی هفته گذشته با نوسان هایی مواجه شده بود و روند آن نامشخص بود، به این خبر منفی واکنش مثبتی نشان داد و اکثر ارزهای دیجیتال در حال حاضر با افزایش قیمت مواجه شده اند.

به نظر می رسد کمیسیون SEC به این زودی ها قوانین خود را تغییر ندهد و همچنان با ETF بیت کوین مخالفت کند. باید در اینده دید که آیا در دولت جدید آمریکا این کمیسیون روند خود را تغییر خواهد داد یا اینکه باز هم با ارزهای دیجیتال مخالفت خواهد کرد.