افزایش چشمگیر فعالیت بلاکچین در بهترین دانشگاه های جهان نسبت به سال 2018

افزایش چشمگیر فعالیت بلاکچین در بهترین دانشگاه های جهان نسبت به سال 2018
1398/06/07
| 572

جدیدترین تحقیقات کوین بیس (Coinbase)، پلتفرم بزرگ معاملات کریپتو، نشان می دهد که 56درصد از 50 دانشگاه برتر دنیا حداقل یک کلاس مربوط به ارزهای دیجیتال و تکنولوژِی بلاکچین را ارائه می دهند.


خرید بیتکوین

 

آمار، نشان دهنده ی افزایش علاقمندی به این حوزه


کوین بیس نتیجه این تحقیقات را که بر اساس یک رتبه بندی از ایو اس نیوز (US News) و گزارش جهانی  بود، در سایت خود منتشر کرد. این تحقیقات شامل هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه ها می شود.
این تحقیق نشان می دهد که تعداد دانشجویانی که دوره های بلاکچین یا ارزهای دیجیتال را پشت سر گذاشتند، 2 برابر سال گذشته است و بسیاری از دانشگاه های برتر نیز دارای باشگاه های دانشجویی مرتبط با فناوری بلاکچین یا رمزارزها هستند. برگزاری کلاس های حوزه ی بلاکچین و رمز ارزها نسبت به سال 2018 به بیش از 42 درصد افزایش یافته است.

خرید و فروش بیت کوین

 

انواع دانشجویان بلاکچین بیت کوین


بر اساس این گزارش، حدود 70 درصد از دانشجویان خواستار این کلاسها، خارج از رشته های کامپیوتری، مانند رشته های حقوق، علوم انسانی و اقتصاد هستند. البته دانشجویان رشته کامپیوتر همچنان بالاترین آمار در این کلاسها، یعنی 32.2 درصد را به خود اختصاص داده اند.
یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه کرنل درباره ی این کلاسها چنین می گوید:

ما اساتید زیادی داریم که می توانند اطلاعات بیشتری در مورد بلاکچین کسب کنند و ببینند که این موضوع در رشته ی آنها چگونه کاربرد دارد. واقعاً جالب است که بخشی از جامعه ای باشید که در آن مشارکت زیادی وجود دارد.


پیشتر نیز،کن وبر (Ken Weber) ریسس تاثیرات اجتماعی ریپل گفته بود که معتقد است فضای بلاکچین و دارایی های دیجیتال نیازمند دوره ای عملی و آموزشی بیشتری در دانشگاه ها است:

در حال حاضر بیش از 40 درصد از 50 دانشگاه برتر دنیا، تنها یک کلاس در حوزه بلاکچین یا ارزهای دیجیتال برگزار می کنند. در حالیکه این موضوعات به رشته های مختلف مانند حقوق، علوم مهندسی ، ریاضیات و مدیدیت تجاری گره خورده است. برای بهره وری هرچه بیشتر از این حوزه ها، دانشگاه ها باید دوره های آموزشی بلاکچین و دارای های کریپتویی که مستقیما با صنعت در ارتباط هستند را ارائه کنند.