ارز دیجیتالی مانند لیبرا می تواند جایگزین دلار آمریکا شود؟

ارز دیجیتالی مانند لیبرا می تواند جایگزین دلار آمریکا شود؟
1398/06/02
| 647

مارک کارنی (Mark Carney)، رییس بانک مرکزی انگلستان، تغییر سیستم مالی جهانی را با جایگزین کردن ارز دیجیتالی مانند لیبرای فیسبوک به جای دلار آمریکا، پیشنهاد داده است.

به گزارش بلومبرگ در روز 23 اوت، کارنی با ارائه ی سخنرانی خود در نشست سالانه فدرال رزرو آمریکا در ایالت وایومینگ، به این موضوع اشاره کرد که می توان با جایگزینی ارز دیجیتالی مانند لیبرا به جای دلار آمریکا، به ذخایر ارز جهانی افزود.  

وی افزود قطعا جایگزین شدن یک ارز دیجیتال گزینه بهتری نسبت به جایگزین شدن یک ارز ملی مانند رنمینبی چین،به جای دلار آمریکا است.

او همچنین اظهار داشت که یک ارز ترکیبی برتر، میتواند از طریق شبکه ای از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، به بهترین شکل ممکن توسط بخش دولتی تهیه شود:

ترکیبی از بلاتکلیفی در رشد سیاست های اقتصادی، عدم حمایت کامل از تولیدات داخلی و کمک به پیشرفت آن و شوکهای منفی جبران نشده به دلیل محدودیت فضای سیاسی، موجب افزایش تورم در اقتصاد جهانی گشته اند.

خرید بیت کوین
 

لیبرا گفته بود که با توجه به مقیاس عظیم پروژه، باید در ابتدا کاملا بی نقص باشد تا بتواند منتشر شود:

کارنی در ماه جولای درباره ی

یا موفقیت آمیز است یا نیست. اگر موفقیت آمیز باشد ، سیستمی  جهانی می شود ، زیرا تعداد بسیار زیادی از کاربران را درگیر می کند. و اگر شما یک سیستم پرداخت جهانی هستید ، 5-sigma است. شما باید همیشه بیدار باشید. شما حتی وقت رفتن به دندان پزشکی را ندارید. نمی توانید مردمی را داشته باشید که از کیف پولشان پول می گیرند.

در فوریه 2018 ، کارنی ادعا کرد که خرید بیت کوین (BTC) با تعاریف سنتی نمی تواند یک ارز قانونی محسوب شود - نه وسیله مبادله ای و نه فروشگاهی با ارزش.