بیت کوین، سال آینده آلت کوین ها را از میان برمی دارد

بیت کوین، سال آینده آلت کوین ها را از میان برمی دارد
1398/10/03
| 744

یک تریدر کهنه‌کار گفته است بیت کوین سال آینده تسلط خود بر بازار ارز دیجیتال را مستحکم تر خواهد کرد. آلت کوین‌ اصطلاحی است که به ارزهای دیجیتال بعد از بیت کوین گفته می‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، تون ویز (Tone Vays)، در آخرین قسمت از سری ویدیوهای «معامله بیت کوین» در یوتیوب هشدار داد که معامله‌گران آلت کوین‌ها در سال ۲۰۲۰ با شرایط به مراتب سخت‌تری مواجه خواهند شد.

ویز گفت:

یکی از پیش‌بینی‌های من برای سال ۲۰۲۰ این است که خرید بیت کوین در سال آینده افزایش می یابد و تسلط آن بر بازار ارزهای دیجیتال به ۸۵ درصد خواهد رسید.

ویز در ادامه توضیح داد که تقویت جایگاه بیتکوین در بازار همانند سال جاری رخ خواهد داد. در حال حاضر سهم بیت کوین از بازار حدود ۶۹ درصد است، این عدد در ابتدای سال ۵۱ درصد بود. از نظر درصدی، بیت کوین در مقایسه با ماه ژانویه، شاهد افزایش تسلط ۸۷ درصدی بوده است.

از نظر تون ویز، این عدد می‌تواند بیشتر از این گسترش یابد تا جایی که سهم خرید بیت کوین نسبت به سایر آلت کوین‌های بازار بسیار متفاوت خواهد بود:

من فکر می‌کنم همانطور که سهم بازار از بیت کوین در سال ۲۰۱۹ از ۵۰ به ۷۰ درصد رسید، دوباره با یک جهش دیگر ۱۰ الی ۱۵ درصد رشد خواهد کرد و با گرفتن سهم سایر کوین‌های بی‌ارزش تا ۹۰ الی ۹۵ درصد و نهایتاً تا ۹۸ درصد خواهد رسید.

عامل اساسی موفقیت بیت کوین می‌تواند قدرت نرخ هش (هش ریت) شبکه باشد. از زمانی که بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ به بالاترین قیمت خود رسید، نرخ هش شبکه ۸۰۰ درصد افزایش یافته است. چیزی که ویز آن را «باور نکردنی» توصیف می‌کند.

نرخ هش به کل قدرت محاسباتی گفته می‌شود که ماینرها برای اعتبارسنجی بلاک چینِ بیت کوین در اختیار شبکه قرار می‌دهند. علی‌رغم پایین آمدن قیمت‌ها، علاقه و رقابت بین ماینرها در حال گسترش است و این باعث امن‌ تر شدن شبکه خواهد شد. ویز در این مورد می‌گوید:

یک شت کوین به من نشان دهید که چنین پیشرفتی در هش ریتش اتفاق بیفتد.

ویز در ادامه با نادیده گرفتن نقش بالقوه آلت کوین ها، پیش بینی کرد که محصول زنجیره جانبی بیت کوین به اسم لیکویید (Liquid) سرانجام رقبا را از میدان خارج خواهد کرد.

ویز هیچگاه چشم‌انداز روشن خود در مورد قیمت بیت کوین را بیان نکرده است. اما در پاسخ به پیش‌بینی تیم دریپر که اخیراً در مصاحبه‌‌ای گفته بود قیمت بیت کوین به ۲۵۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید، گفت چنین پیش‌بینی‌های صعودی باعث می‌شود بیشتر به روند نزولی معتقد باشد.

با این حال، وی قیمت ۵۰,۰۰۰ دلاری را برای بیتکوین تا سال ۲۰۲۳ پیش بینی کرده است.
 


خرید و فروش بیت کوین


جهت خرید بیت کوین و یا فروش بیت کوین می توانید با ثبت نام و احزار هویت از امکانات سایت ما استفاده کنید. برای ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال پارسیان ارز اینجا کلیک کنید.