2700 برابر بازگشت سرمایه برای نگهدارندگان بیت کوین طی 8 سال

2700 برابر بازگشت سرمایه برای نگهدارندگان بیت کوین طی 8 سال
1398/09/03
| 716

علی رغم اصلاحات اخیر بازار ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین در مقایسه با 8 سال پیش در سطح بسیار بالایی می باشد. در سال 2011 که بیت کوین یک دارایی ناچیز به شمار می رفت، تنها پس از گذشت مدتی کوتاه توانست از چند سنت به 1 دلار برسد.
 


سقوط 94 درصدی قیمت بیت کوین در سال 2011، همچنان سودآور


خرید و فروش بیت کوین

بازگشت سرمایه ی پول سرمایه گداری شده در بیت کوین ، چه در بازار خرسی و چه در بازار گاوی، به شدت بالا بوده است. دوره هایی بودند که سودآوری بسیاز خاصی داشتند که می توان بازار خرسی سال 2011 که دقیقا 8 سال پیش در این هفته اتفاق افتاد را از همین دسته موارد دانست. در نوامبر 2011 قیمت بیت کوین از بالای 30 دلار پس از یک افت بلندمدت یک ماهه به 1.91 دلار کاهش یافت.

دن مک آردل (Dan McArdle) موسس و مدیر شرکت مساری (Messari) در توئئیتر خود این چنین می نویسد:

خرید بیت کوین

8 سال پیش، در این هفته بود که بیت کوین اسیر بازار خرسی شد. این بدترین وضعیت بیت کوین بود: از 31.91 دلار در ماه ژوئن، به 1.91 دلار در ماه نوامبر. این یعنی سقوط 94 درصدی.
وضعیت بسیار نگران کننده ای بود. به نظر می رسید که دنیا بیت کوین را فراموش خواهد کرد اما این چنین نشد.


ماه نوامبر برای بیت کوین شگفتی های بزرگی به همراه داشته که از دیگر موارد این ماه می توان به کاهش قیمت از ثبات نسبی در خرید و فروش بیت کوین در بالای 6000 دلار به کمتر از 3200 دلار در ماه دسامبر اشاره کرد. با گذشت زمان و طی این سالها، فشارهای مربوط به معاملات بیت کوین به خاطر تاثیر شدید صرافی ارز دیجیتال پولونیکس و ام تی گاکس به نوع دیگری از قرارداهای آتی که به مبادلات اصلی بدل گشته اند، متحول گشته است.

عملکرد بلند مدت بیت کوین می تواند به عنوان یک یادآور برای اینکه خرس ها قصد دارند شرایط مطلوب را به طور کامل عوض کنند باشد. در سال 2011، پادشاه ارزهای دیجیتال با از دست دادن بیش از 94 درصد قیمت خود، به تسلیم کامل و رسیدن به صفر، بسیار نزدیک شده بود.
 


کف قیمت بیت کوین معین نیست


فروش بیت کوین

بیت کوین،نشان داده است که توانایی بازگرداندن قیمت در کوتاه مدت را دارد.قیمت بیت کوین پس از سقوط به زیر 7000 دلار به سرعت توانست به 7300 دلار برسد. با این حال شواهد همچنان روند نزولی را بدون کف قیمت معین نشان می دهند.

اگرچه می توان از شرایط فعلی و قیمت پایین، برای خرید بیت کوین استفاده کرد، اما وضعیت احساسات بازار علیرغم افزایش شاخص از 20 به 23 در شرایط ترس بسیار بالا یا extreme fear قرار دارد.