واتس اپ متعلق به فیس بوک به دنبال راه اندازی پرداخت های دیجیتال در اندونزی است

واتس اپ متعلق به فیس بوک به دنبال راه اندازی پرداخت های دیجیتال در اندونزی است
1398/05/30
| 560

سرویس پیام رسان فیس بوک ، واتس اپ ، در مذاکرات اولیه با چندین شرکت پرداخت دیجیتالی و همچنین یک بانک دولتی برای راه اندازی خدمات پرداخت دیجیتال در اندونزی است.

به
گزارش رویترز، واتس اپ در حال مذاکره با سرویس رزرواسیون حمل و نقل Go-Jek ،شرکت ارائه دهنده پرداخت تلفن همراه DANA ، استارت آپ فناوری اقتصادی OVO و بانک دولتی Mandiri است. طبق این گزارش ، بانک Mandiri سرویس کیف پول دیجیتال را اجرا می کند.

به گفته منابع رویترز ، برنامه واتس اپ برای اندونزی حمایت از پرداخت از طریق
کیف پول دیجیتال در منطقه است. این گزارش همچنین گمانه زنی می کند که معاملات فیس بوک در اندونزی می تواند به الگویی تبدیل شود که بعداها می توان از آن برای دور زدن قوانین داخلی استفاده کرد که این امر نهایتا به ممنوعیت کیف پول های دیجیتالی خارجی منجر می شود.

سخنگوی فیس بوک تأیید کرد که واتس اپ در حال مذاکره با شرکای مالی اندونزی است ، اما از ارائه مشخصات خودداری کرد:

WhatsApp درحال گفتگو با شرکای مالی خود در اندونزی در مورد پرداخت ها است و از آنجا که این مذاکرات  در مراحل اولیه هستند، خبری برای به اشتراک گذاری نداریم.

به گفته این منابع، فیسبوک به دنبال نهایی کردن مذاکرات خود با 3 شرکت پرداخت دیگر در آینده ای نزدیک است.از آنجا که واتساپ به دنبال راه اندازی این پروژه در هند است، راه اندازی این خدمات تا سال 2020 یا زودتر قابل انتظار نخواهد بود.


لیبرا در ویچت (Wechat)

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

به نقل از Cointelegraph ، فیس بوک قصد دارد سرویس کیف پول ارز دیجیتال خود به نام کالیبرا (Calibra) را در واتس اپ و تمام سیستم عامل های خود ادغام کند. کالیبرا میزبان لیبرا، استیبل کوین(stablecoin) فیسبوک، خواهد بود.

با این حال ، کالیبرا در هند و سایر کشورهایی که با ممنوعیت
ارزدیجیتال مواجه اند ، در دسترس نخواهد بود. سخنگوی کالیبرا در ماه آوریل در مورد این موضوع اظهار داشت:

بلاکچین لیبرا جهانی خواهد بود ، اما این توسعه دهندگان متولی این کیف پول خواهند بود كه تعیین می کنند آنرا در کجا بکار بگیرند و یا در کجا از دسترس خارج کنند. کالیبرا در کشورهای تحریم شده از طرف ایالات متحده آمریکا و یا کشورهایی که ارزهای دیجیتال در آن ممنوع است، در دسترس نخواهد بود.