علیرغم کاهش قیمت بیت کوین، اشتیاق سرمایه گذاران بسیار بالاست!

علیرغم کاهش قیمت بیت کوین، اشتیاق سرمایه گذاران بسیار بالاست!
1398/07/23
| 777

به نقل از کوین تلگراف، گروه معاملات بورس شیکاگو (CME)، در توئیتی اعلام کرد که با وجود افت قیمت بیت کوین، علاقه و اشتیاق مشتریان و سرمایه گذاران بیت کوین در سه ماهه ی سوم سال 2019 همچنان بالاست.

افزایش 61 درصدی خرید و فروش بیت کوین در بورس شیکاگو

گروه معاملات بورس شیکاگو در این توئیت که در روز 9 اکتبر منتشر شد اعلام کرد که علاقه سرمایه گذاران برای خرید و فروش بیت کوین با بیش از 4600 قرارداد بهره باز (OI) در روز، به نسبت ربع سوم سال گذشته، به لطف اشتیاق موسسات برای سرمایه گذاری، رشد چشمگیر 61 درصدی داشته  است.

قراردادهای بهره باز (open interest) به تعداد کل قراردادهای بزرگی اشاره دارد که هنوز تسویه نشده اند. تعداد این قراردادها از سال گذشته تا به حالا از 2873 به 4629 عدد رسیده است. به گفته ی CME این آمار علیرغم کاهش 25 درصدی قیمت بیت کوین است.

فروش بیت کوین


همانطور که قبلا کوین تلگراف گزارش کرد، گروه بورس معاملات بورس شیکاگو، در انتظار بررسی گزینه های جدیدی است که قرار است در سه ماهه ی اول سال 2020 به قراردادهای آتی بیت کوین خود اضافه کند. تیم مک‌کورت (Tim McCourt) مدیر اجرایی گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو و رئیس بین‌المللی محصولات سهام و صندوق سرمایه‌گذاری جایگزین گفته بود:

با توجه به افزایش تقاضا و رشد چشمگیر بازارهای آتی بیت کوین، ما معتقدیم که راه اندازی این گزینه ها ، انعطاف پذیری بیشتری را برای تجارت و محافظت از خطرات احتمالی بیت کوین به مشتریان خواهد داد.

 

خرید بیت کوین


CME: برنامه ای برای قراردادهای فیزیکی بیت کوین نداریم

تیم مک کورت در روز 1 اکتبر اعلام کرد که در حال حاضر برنامه ای برای شروع قراردادهای فیزیکی آتی بیت کوین که بر مبنای پول نقد هستند ندارد. همچنین افزود که بیشترین تقاضای مشتریان از زمان عرضه ی محصولات آتی، افزودن گزینه به قراردادهای آتی بوده است.