کامزدهای کوین بیس پرو افزایش یافت/نارضایتی شدید مشتریان

کامزدهای کوین بیس پرو افزایش یافت/نارضایتی شدید مشتریان
1398/07/13
| 642

کوین بیس پرو (coinbase pro)  -پلتفرم صرافی ارزهای دیجیتال برای افراد حرفه ای و معامله گران نهادی- از اوایل هفته آینده کارمزدهای خود را افزایش می دهد.

به نقل از
کوین دسک، کوین بیس از روز 7 اکتبر( 15مهر) ساعت 22 به وقت هماهنگ جهانی (UTC)، برای ردیف معاملات زیر 10 هزار دلار و بین 10 هزار تا 50 هزار دلار، کارمزد بیشتری را دریافت خواهد کرد.

نرخهای جدید به ترتیب زیر خواهد بود:

خرید بیت کوین

در حال حاضر تمام معاملات زیر 100 هزار دلار شامل هزینه ی کارمزد 0.25 درصدی برای پذیرنده سفارش (taker) و 0.15 درصد برای سفارش دهنده (maker) هستند.

به گفته کوین بیس ، حجم معاملات آن همچنان بر اساس حجم حساب های 30 روزه محاسبه می شود.

در حالی که کوین بیس این افزایش کامزد را جزئی و پاسخ به نیاز مشتری می خواند، الکس کروگر، تحلیلگر سرشناس
ارزهای دیحیتال با انتشار توئیتی این افزایش کارمزد 150 درصدی را برای حسابهای با حجم معاملات زیر 10 هزار دلار، سنگین خواند.

با این حال این تغییرات به نفع مشتریانی خواهد بود که حجم معاملات حسابشان بیش از 50 هزار دلار است که شاهد کاهش اندک کارمزدها و یا ثابت بودن آن خواهند بود.

با توجه به کامنت های اطلاعیه افزایش کارمزدها که از وبلاگ کوین بیس منتشر شد، این موضوع موجب خشم بسیاری از معامله گران خرد شده که معتقدند این اقدام اشتباه می تواند مشتریان را طی دوره ی کوتاهی از بازار ارزهای دیجیتال دور کند.

فروش بیت کوین


جو مک کان، مفسر و معامله گر ارزهای دیجیتال طی توئیتی به این موضوع اشاره کرد که احتمالا این افزایش کارمزد به این دلیل است که کوین بیس نمی خواهد سودش در زمانی که حجم معاملات پایین است کاهش پیدا کند.