هکرهای دولتی کشور چین، ارزهای دیجیتال را هدف قرار می دهند.

هکرهای دولتی کشور چین، ارزهای دیجیتال را هدف قرار می دهند.
1398/05/17
| 602

شرکت امنیت سایبری فایرآی (FireEye) در گزارشی مدعی شد که هکرهای کشور چین در حال حمله سابیری به شرکتهای ارز دیجیتال و بازیهای کامپیوتری هستند.

 

دولت چین در حال تجهیز عملیات هک

 

بر اساس این گزارش، واحد سایبر جاسوسی دولت چین به نام APT41، صنایع را به شکلی که عموما با برنامه های پنج ساله توسعه اقتصاد چین هماهنگ است، هدف قرار می‌دهد.

محققان فایرآی ادعا می‌کنند که این گروه  همچنین بمنظور جمع آوری اطلاعات مربوط به اتفاقات پیش رو مانند ادغام و حق مالکیتها و  رویدادهای سیاسی مستقر گشته‌ است.

صنایع مورد هدف این واحد شامل:  مراقبتهای بهداشتی، فناوریهای پیشرفته(همچون نیمه هادیها،باطریها و وسایل نقلیه الکتریکی)، رسانه‌، داروسازی، خرده فروشیها، نرم افزار، ارتباطات از راه دور، خدمات مسافرتی، آموزش، بازیهای ویدئویی و ارزهای دیجیتال میشود.

کشورهای هدف نیز شامل: فرانسه، هند، ایتالیا، ژاپن، میانمار، هلند، سنگاپور، کره جنوبی، آفریقای جنوبی، سوئیس، تایلند، ترکیه، انگلستان، ایالات متحده آمریکا و هنگ کنگ میشود.

 

 APT41 یک صرافی را مورد هدف قرار داد

 

فایرآی ادعا می کند که در ژوئن سال گذشته،واحد APT41 ایمیل های مخربی را به راه انداز (startup) یک بازی بلاکچین ارسال و در اکتبر سال 2018 نمونه‌ای مخرب از XMRig(ابزار استخراجMonero) عرضه کرد.

آدرس ایمیل استفاده شده در یک عملیات جاسوسی علیه یک روزنامه تایوانی بعداً برای هدف قرار دادن یک صرافی ارز دیجیتال در ژوئن سال 2018 مورد استفاده قرار گرفت.

علاوه بر اینها، فایرآی ادعا میکند که کد بدافزار استفاده شده توسط این واحد، برای حمله به یک استودیوی بازی‌سازی آمریکایی در ماه می ۲۰۱۶ و بدافزار مشاهده شده در زنجیره تامین سازش در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، همپوشانی دارند.


در گزارش چنین آمده:

برخلاف گروههای جاسوسی دیگر، APT41 با انگیزه مالی فعالیت میکند که شامل استفاده از ابزارهایی است که منحصرا در کمپینهای حمایت از منافع دولت استفاده میشوند. APT41 فعالیت خود را از نیمه شب تا نزدیک به صبح انجام میدهد که این موضوع نشان میدهد آنها این فعالیت‌ها را خارج از مشاغل روز مره خود انجام میدهند.