افزایش قیمت بیت کوین؛ این افزایش تا کجا ادامه خواهد داشت؟

افزایش قیمت بیت کوین؛ این افزایش تا کجا ادامه خواهد داشت؟
1398/10/02
| 736

در روز یکشنبه قیمت بیت کوین با یک جهش سریع، موفق شد از 7,150 دلار به 7,634 دلار برسد و یک افزایش 7 درصدی و غیرمنتظره را برای بستن چارت هفتگی رقم بزند و بسیاری از تحلیلگران را متقاعد کند که یک روند بازگشتی و صعودی در آینده ای نزدیک در راه است.

بازگشت قدرتمند قیمت بیت کوین به بالای مقاومت 7,400 و 7,600 دلاری، به این معنی خواهد بود که معامله کنندگان اکنون به دنبال پشت سر گذاشتن این مقاومت و رسیدن به مقاومت  دلاری خواهند بود. 

قیمت بیت کوین که اخیرا تا مرز 6400 دلار نیز پایین آمده بود، طی یک هفته گذشته حدود 13 درصد افزایش داشته است. خرید بیت کوین در حال حاضر در صرافی ارز دیجیتال بایننس با قیمت 7,480 دلار انجام می شود. هم اکنون این ارز دیجیتال در محدوده قیمت 7,500 دلار است و چند تن از تحلیلگران به این موضوع اشاره کرده اند که قیمت بیت کوین طی روزهای آتی با افزایش بیشتری مواجه خواهد شد و خرید بیت کوین در محدوده 8 هزار دلاری دور از انتظار نخواهد بود.

یک تحلیلگر توئیتری با نام کاربری CryptoMichNL که خود، یک معامله کننده بازار بورس آمستردام است، علیرغم برخی پیش بینی ها که معتقدند بیت کوین هفته ای نزولی را در پیش دارد به این موضوع اشاره کرد که چشم انداز قیمت بیت کوین برای هفته جاری امیدوارکننده به نظر می رسد.

خرید بیت کوین

او همچنین افزود اگر با افزایش خرید بیت کوین، قیمت بیت کوین بار دیگر افزایش یابد، تعجبی ندارد که اواخر هفته آینده شاهد سطح مقاومتی 7,800 الی 8,000 دلاری باشیم. 

به گفته یکی دیگر از تحلیلگران معروف کوین تلگراف به نام filbfilb، بیت کوین برای افزایش قیمت به عبور از مقاومت های کلیدی خود دارد:

برای رسیدن به یک بازار صعودی و بالا رفتن حجم خرید بیت کوین، این ارز دیجیتال ابتدا نیاز دارد که از سطوح مقاومتی کلیدی خود که در حال حاضر مقاومت 7,600 دلاری برای این هفته است عبور کند.


وضعیت سبز بازار با افزایش قیمت بیت کوین


 

فروش بیت کوین

همچنین با افزایش قیمت بیت کوین، قیمت سایر ارزهای دیجیتال نیز با رشد مواجه بوده است و اتریوم که در این روزها وضعیت خوبی ندارد رشدی 4 درصدی را تجربه کرده است و ارزش بازار آن به بیش از 14 میلیارد دلار می رسد. قیمت هر واحد اتریوم در حال حاضر 132 دلار است.

بعد از اتر، ریپل که نسبت به سال گذشته و نسبت به قیمت اوج خود یعنی 3.5 دلار، کاهشی 95 درصدی را تجربه کرده است، طی یک روز گذشته 2 درصد صعود کرده و قیمت آن در حال حاضر 0.195 دلار است. ارزش کل بازار آن نیز حدود 8 میلیارد دلار است.  

در میان ۲۰ ارز دیجیتال اول بازار، ترون با بیش از ۱۷ درصد افزایش در یک هفته، بهترین عملکرد را طی هفته جاری داشت و دلیل آن احتمالا اظهارات اخیر جاستین سان مبنی بر عدم مشارکت در طرح‌های کلاهبرداری است. قیمت ترون هم‌اکنون حدود ۰.۰۱۴۵ دلار است.

بعد از آن ایاس و لایت کوین به ترتیب با حدود 15 و 12 درصد افزایش طی هفته اخیر، عملکرد بهتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال و میانگین بازار داشته اند. قیمت ایاس 2.55 دلار و قیمت لایت کوین 42 دلار به ازای هر واحد است.
    
در زمان نگارش این گزارش، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با حدود ۲ درصد افزایش به بیش از ۲۰۴ میلیارد دلار رسیده است.