افزایش قیمت بیت کوین/ رسیدن به مرز 8 هزار دلار

افزایش قیمت بیت کوین/ رسیدن به مرز 8 هزار دلار
1398/10/17
| 1020

پس از آنکه ارزهای دیجیتال، سال 2020 را خوب شروع کرده بودند، قیمت بیت کوین امروز با افزایش 4.7 درصدی طی 24 ساعت گذشته روبرو شد. خرید بیت کوین در حال حاضر در صرافی ارز دیجیتال بایننس با قیمت 7900 دلار انجام می گیرد.

قیمت بیت کوین که طی هفته اخیر بیش از 8 درصد رشد داشت، به گفته برخی تحلیلگران، می تواند همچنان به روند افزایشی خوب خود ادامه دهد. پس از تبدیل شدن سطح مقاومتی 7450 دلار به سطح حمایتی و همچنین حرکت مداوم به بالاتر از 7600 دلار، اکنون فرصت مناسبی برای رسیدن به کانال 8000 و 8200 دلار وجود دارد.

خرید بیت کوین

روند کلی در بازار ارزهای دیجیتال همچنان صعودی است و جای تعجب ندارد که اکنون سهم بازار بیت کوین با 1 درصد کاهش، به 66.6 درصد رسیده است. حجم کلی بازار ارزهای دیجیتال حدود ۲۱۴ میلیارد دلار است که از روز گذشته حدود ۱۰ میلیارد دلار افزایش داشته است.

اکنون قیمت بیت کوین به میانگین متحرک 200 روزه نزدیک می شود و این نقطه نیز با خط روند اصلی کانال نزولی بلندمدتی که هنگام رسیدن قیمت بیت کوین به 13800 دلار در 28 ژوئن نیز تشکیل شده بود، 40 دلار فاصله دارد.

معامله کنندگان به این محدوده به دقت توجه خواهند کرد زیرا قیمت بیت کوین در این خط روند، چندین بار پذیرفته نشده است. اندیکاتور VPVR نیز یک‌ نود با حجم زیاد دقیقا در خط روند نزولی (۸۱۶۸ دلار) نشان می‌دهد و بدان معنا است که معامله کنندگان می‌توانند منتظر برگشت به این سطح و کسب سود باشند.  

فروش بیت کوین

 


دلایل افرایش قیمت بیت کوین


قیمت بیت کوین

از علل رشد قیمت بیت کوین می توان به چند موضوع اشاره کرد که مهم ترین آنها تنش های میان ایران و آمریکا، افزایش شدید هش ریت شبکه و نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین که موجب کمیابی این ارز دیجیتال می شود، هستند.

تحلیلگر مطرح بازار ارزهای دیجیتال، فیلیپ سویفت (Philip Swift)، امروز در توئیتی با انتشار نمودار زیر گفت که بیت کوین به سمت شرایطی پیش می رود که آن را میانگین متحرک مهم 2 ساله می خواند. وی افزود:

هنوز روزهای بسیار زیادی برای بیت کوین باقی مانده است اما به نظرم بیت کوین در دهمین تلاش خود بالاخره توانست به بالاتر از میانگین متحرک دو ساله برسد. ادامه بده بیت کوین!

صرافی ارز دیجیتال

از طرفی نیز به نقل از کوین دسک، داده های کوین مارکت کپ نشان می دهند که تعداد واحدهای ارزی تتر (USDT) به شدت افزایش یافته و از 4.1 به 4.6 میلیارد دلار رسیده است. از آنجایی که هر واحد تتر نسبت یک به یک با دلار آمریکا (USD) دارد و به سرعت در صرافی ها جا به جا می شود، افزایش واحدهای آن موجب افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین و در نتیجه بالارفتن قیمت بیت کوین می شود.

اکنون معامله کنندگان منتظر این هستند که آیا بیت کوین همانند روزهای گذشته به رشد خود ادامه داده و به بالاتر از قیمت 8000 دلار می رسد یا نمی تواند این روند را حفظ کند و به قیمت 7500 دلار باز می گردد.


 


جهت خرید بیت کوین و همچنین فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، اینجا کلیک کنید.