قیمت بیت کوین در سال 2020 چقدر خواهد بود؟

قیمت بیت کوین در سال 2020 چقدر خواهد بود؟
1398/09/30
| 1127

پس از آنکه بازار در هفته گذشته سقوط خود را آغاز کرد و قیمت بیت کوین حتی تا زیر 7000 دلار هم ریزش کرد، این ارز دیجیتال با یک جهش هزار دلاری توانست به 7400 دلار برسد. در حال حاضر خرید و فروش بیت کوین در صرافی ارز دیجیتال بایننس با قیمت 7135 دلار انجام می شود و طی چند روز گذشته تغییرات زیادی را نداشته است و به نظر می رسد که خود را برای یک جهش بزرگ تر آماده می کند..

از آنجا که بازار ارزهای دیجیتال هر ساله قبل و بعد از پایان هر سال نوسانات زیادی را هم تجربه کرده است، اکنون نیز انتظار مشاهده این نوسانات وجود دارد. این روزها نیز در حالی که به پایان سال 2019 نزدیک می شویم، تحلیلگران مختلف، نظرات خود را درباره آینده قیمت بیت کوین در سال 2020 به اشتراک می گذارند.


 


خرید بیت کوین از نظر تام لی


خرید بیت کوین

تام لی، سرمایه گذار و توسعه دهنده بیت کوین، یکی از خوشبین ترین افراد نسبت به آینده قیمت بیت کوین است و پیشتر نیز خرید بیت کوین را یک عمل بسیار مهم برای تضمین آینده معرفی کرد.

طی مصاحبه ای از او خواسته شد که نظر خود را در مورد پیش‌بینی‌های اخیر از صعود چشمگیر قیمت بیت کوین در آینده اعلام کند. او به طور ویژه به پیش‌بینی قیمت ۲۵۰,۰۰۰ دلاری برای بیت کوین در سال ۲۰۲۲ اشاره کرد و گفت این پیش‌بینی بیش از حد خوشبینانه است. با این حال او تایید کرد که بیت کوین به خاطر رفتار غیرقابل پیش‌بینی‌ خود شناخته می‌شود و چنین رشد قیمتی، با اینکه بعید است، اما ممکن است عملی شود.

البته وی معتقد است که بیت کوین به جای دو سال، طی پنج سال به این قیمت می رسد. لی می‌گوید صرف‌نظر از آنچه اتفاق می‌افتد، این ارز دجیتال در چند سال آینده به موفقیت‌های زیادی دست خواهد یافت.

این روزها افراد زیادی وارد بازار بیت کوین شده‌اند که بسیاری از آن‌ها نسبتاً تازه‌کار هستند و با نوسانات طوفانی قیمت بیت کوین آشنا نیستند. بسیاری از آن‌ها ممکن است وقتی قیمت شروع به پایین آمدن می‌کند، از بازار خارج شوند که این امر باعث افت شدیدترِ قیمت می‌شود. اتفاقی که اوایل امسال شاهد آن بودیم. در همین حال، سرمایه‌گذاران بلندمدت می‌دانند که قیمت بیت کوین با اینکه تمایل به نوسان دارد، اما نهایتاً صعودی خواهد بود.

او در مورد انتظارات خود از سال ۲۰۲۰ گفت که انتظار دارد ۲۰۲۰ سالِ موفقی باشد:

آسان‌ترین راه برای پول درآوردن در بازارهای مالی خرید بیت کوین است.


در کل نظر وی این چنین بود که 2020 سال بهتری نسبت به سال 2019 برای سرمایه گذاران خواهد بود و این چیزی است که آن ها انتظار دارند اتفاق بیفتد.
 


فروش بیت کوین از نظر تیم دراپر 


 

فروش بیت کوین

از دیگر افراد سرشناس می توان به تیم دراپر اشاره کرد که پیش بینی شجاعانه ای را انجام داده است و معتقد است که قیمت بیت کوین در سال آینده برای هر واحد 250,000 دلار خواهد بود.

وی که اخیرا اعلام کرد وارد بازار تزوس (Tezos) شده است و از طرفداران آن است، نسبت به آینده بیت کوین بسیار خوشبین است و اعتقاد دارد که این افزایش قیمت می تواند تا پایان سال 2020، یعنی پس از گذشت حدود 6 ماه از هاوینگ نیز ادامه خواد یافت.

دراپر در این خصوص این چنین می گوید:

اگر تحلیل تکنیکال انجام دهید، می‌بینید تاریخی که گفتم شش ماه بعد از هاوینگ است و آنجاست که بیت کوین می‌تواند از ۲۵۰,۰۰۰ دلار عبور می‌کند. یعنی حتی زودتر از ۲۰۲۲ که قبلا گفته بودم.


وی که در سال 2014 با خرید بیت کوین به تعداد 30,000 از یک حراجی دولتی، در سر تیتر اخبار دارندگان بیشترین بیت‌ کوین قرار گرفت، اکنون یکی از نهنگ های بیت کوین به حساب می آید و معتقد است که  قیمت بیت کوین در حال حاضر جاییست که باید باشد.

وی از پیشرفت شبکه لایتنینگ به عنوان تسریع‌کننده صعود بیت کوین یاد کرد. شبکه لایتنینگ یک راهکار مقیاس‌پذیری برای بیت کوین است که تراکنش‌های آنی و ارزان را برای این شبکه به ارمغان می‌آورد.