سقوط قیمت بیت کوین به کمترین مقدار 6 ماهه اخیر/قیمت بعدی بیت کوین؟

سقوط قیمت بیت کوین به کمترین مقدار 6 ماهه اخیر/قیمت بعدی بیت کوین؟
1398/09/02
| 326

قیمت بیت کوین در روز جمعه،طبق اندیکاتور تکنیکال گسترده که قویترین بازار خرسی طی 8ماه را نشان می دهد به کمترین حد 6 ماه اخیر خود رسید. پادشاه ارزهای دیجیتال که در ماه اکتبر به 10,350 دلار رسیده بود، در این روز به کمترین مقدار از هفدهم ماه می یعنی 7,009 دلار رسید. خرید و فروش بیت کوین در حال حاضر با قیمت 7160 دلار در صرافی ارز دیجیتال بایننس انجام می گیرد.

از آنجا که اندیکاتور RSI ( اندیکاتوری که برای تایید نسبی روند بازار و شرایط خرید و یا فروش بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد) به 43.00، یعنی کمترین میزان خوانده شده از اواسط ماه می رسیده است، به نظر می رسد که روند نزولی پایدار باشد. گفتنی است که شاخص زیر 50 نشان دهنده بازار خرسی می باشد و به همین دلیل می توان گفت که بازار در حال حاضر به شدت خرسی است.

 

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین


خرید بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر نسبت به هفت روز گذشته خود با بیش از ۱۳۰۰ دلار کاهش، حدود ۱۵ درصد افت ارزش داشته است. بیت کوین در روزهای گذشته که تا حدود ۷۶۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ روزه خود کاهش یافته بود،‌ با حمایت خریداران روبرو نشد و تا سطح ۶۵ درصد اصلاحی فیبوناچی از روند صعودی ۲۰۱۹ کاهش یافت.

افراد در حال حاضر برای خرید بیت کوین باید منتظر بسته شدن کندل هفتگی بیت کوین بالای قیمت ۷۶۰۰ دلار باشند. حمایت‌های اساسی و سطوح کلیدی فیبوناچی از روند صعودی ۲۰۱۹، هم‌اکنون در کانال ۵۰۰۰ دلار قرار دارند و خریداران باید آخرین تلاش‌های سرنوشت‌ساز خود را در جهت افزایش قیمت بیت کوین انجام دهند.

 

نمودار ۴ ساعته بیت کوین


فروش بیت کوین

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که بیت کوین شاهد یک روند نزولی سهمی‌وار یا پارابولیک بوده است. شاخص RSI در محدوده بیش از حد فروخته شده قرار دارد و احساسات شدیدا منفی بازار احتمالا از نزدیک شدن به کف قیمت خبر می‌دهند.

نمودار ۴ ساعته بیت کوین احتمال یک جهش قیمتی را از سطوح فعلی نشان می‌دهد. بسته شدن قیمت بیت کوین در کندل روزانه و در سطح نشان داده شده بر روی نمودار می‌تواند نشانه بدی برای خریداران باشد.


صرافی ارز دیجیتال

شاخص ترس و طمع بیت کوین نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال در وضعیت «ترس شدید» قرار گرفته است.

قیمت رابطه معکوسی با این شاخص دارد و احتمال دارد از نزدیک شدن به کف قیمت خبر دهد. با این حال این شاخص تا حدود ۵ نیز کاهش یافته است.