از این پس بیت کوین به وارثین شما خواهد رسید!

از این پس بیت کوین به وارثین شما خواهد رسید!
1398/08/01
| 565

اگر همین فردا از دنیا رفتید، آیا عزیزان شما قادر به دسترسی به دارایی های بیت کوین شما هستند؟

این نگرانی توسط یک سرویس جدید توسعه دهنده حفاظت از ارزهای دیجیتال به نام کاسا، به سهام داران کمک می کند اطمینان حاصل کنند که دارایی های آنها پس از مرگ آنها منتقل خواهد شد.

سرویسی به نام عهدنامه کاسا، مجوزهای چند امضایی را با یک پروتکل امنیتی ترکیب می کند تا دارایی های بیت کوین را به وراث اختصاص دهد.

کاسا قصد دارد با راه اندازی این سرویس، با این مسئله که دارندگان بیت کوین ممکن است طی این دوره از دنیا بروند و تکلیف بیت کوین های آنها نامعلوم می ماند مقابله کند. کاسا گفت در این صورت انتخاب هایی که دارید عبارتند از: کاری نکنید و بگذارید پس از شما بیت کوین هایتان تا همیشه دور از دسترس و بلاصاحب باقی بمانند؛ مشخصات حساب کاربری خود را با شخصی مورد اعتماد به اشتراک بگذارید و خطر دزدیده شدن آن را به جان بخرید؛ و یا از یک نایب شخص ثالث استفاده کنید که ممکن است روندی برای میراث شما نداشته باشند و همچنین ممکن است آنها را در خطر امنیتی قرار دهد.

خرید بیت کوین

کاسا که در نوع خود اولین است، راه چهارمی را به ارمغان آورده است که به کاربران اجازه می دهد که بتوانند پس از مرگ، بیت کوین هایشان را به وراث تعیین شده منتقل کنند، در حالی که خطر دزدیده شدن وجوه به نسبت قبل به حداقل رسیده است.

کاربران به یک حساب مدیریت اصلی (Keymaster account) در کاسا نیاز خواهند داشت و توصیه می شود که با یک وکیل املاک کار کنند تا اطمینان حاصل شود که پس از درگذشت آنها روند کار به درستی طی میشود. به گفته کاسا، این وکیل در تنظیم حساب چند امضایی مانند یک کیف پول سخت افزاری از یک کلید تک مشتری محافظت می کند

این شرکت با وکیل کار خواهد کرد تا آنها را در مورد مدیریت کلیدهای خصوصی آموزش دهد و ابزاری برای کمک به این فرآیند به آنها ارائه می کند.

از لحاظ فنی نیز، این سروریس یک کلید ششم اختیاری به 3 تا 5 کلید کاربران اضافه می کند ور در نتیجه یک مجموعه 3 از 6 را تشکیل می دهد، به این معنی که برای انجم هر تراکنش ( خرید و فروش بیت کوین) ، احتیاج به تایید 3 تا از نگهدارندگان کلیدها خواهد بود تا این تراکنش معتبر شناخته شود.

به گفته کاسا، این کلید های اضافه با ساخت حساب عهدنامه کاسا فعال خواهد شد که توسط وکیل مشتری نگهداری می شود. پس از درگذشت مشتری نیز، از کلید وکیل، کلید بازیابی کاسا و کلید جعبه سپرده امنیتی باری بازیابی این وجوه این فرد استفاده خواهد شد.