ثبت رکورد جدید هش ریت شبکه بیت کوین/ اعتماد بالا به آینده ی بیت کوین

ثبت رکورد جدید هش ریت شبکه بیت کوین/ اعتماد بالا به آینده ی بیت کوین
1398/08/02
| 645

علیرغم کاهش اخیر قیمت بیت کوین، هش ریت شبکه بیت کوین رکورد جدیدی به ثبت رساند که نشان دهنده این است که سرمایه گذاران و استخراج کنندگان ، دیدی بلند مدت و خوش بینانه به آینده این ارز دیجیتال دارند.

بر اساس شواهد موجود در بلاکچین این رکورد رو به افزایش، اکنون به 114 کویینتیلیون (114 میلیون تراهش) رسیده است. به غیر از بلاکچین بیت اینفو چارتز نیز هش ریت 110 کویینتیلیونی را به ثبت رسانده است. پیش از این نیز، کوین دنس در 10 اکتبر رکورد 134 کویینتیلیونی را به ثبت رسانده بود.

از آنجا که اندازه گیری دقیق هش ریت شبکه بیت کوین غیرممکن است، تمام این اعداد و ارقام تخمینی اززمان بلوک دوره قبل هستند.
 

با آخرین افت قیمت بیت کوین، اکنون سودآوری استخراج آن مورد آزمایش قرار می گیرد


به گزارش کوین تلگراف، هش ریت شبکه بیت کوین در ماه پیش دچار نوسان 40 درصدی در یک روز گردید. پس از آن تحلیلگران تاکید داشتند که این امر به معنی ترک کردن بیت کوین و استخراج آن نیست.

اکنون نیز، این افزایش هش ریت با وجود کاهش قیمت بیت کوین به سودآوری این صنعت در آینده تاکید می کند. برای مثال می توان به شرکت بیت مین (Bitmain) غول صنعت استخراج بیت کوین اشاره کرد که طی هفته اخیر به راه اندازی بزرگ ترین مزرعه استخراج بیت کوین جهان در تگزاس اقدام کرد.

از طرفی نیز سود آوری این صنعت به کمترین میزان خود در 12 ماه اخیر نزدیک می شود و به گفته یک ماینر،قیمت 6500 دلار، قیمت کف برای حفظ سودآوری دستگاه های در حال استخراج می باشد و در صورت افت بیشتر قیمت بیت کوین، ماینرها ممکن است تصمیم به خاموش کردن دستگاه ها به منظور تنظیم هش ریت شبکه و بهبود قیمت بگیرند.
 

تمام نگاه ها به هاوینگ بیت کوین

خرید بیت کوین

از ماه می سال آینده، استخراج کنندگان برای نصف پاداش یعنی 6.25 بیت کوین در هر بلاک نسبت به حالا-12.5 بیت کوین- به رقابت خواهند پرداخت.

 با در نظر گرفتن 63 میلیون ذلاری که در هر هفته در دسترس نخواهد بود، به طور گسترده، تحلیلگران انتظار دارند که رویداد نصف شدن پاداش بیت کوین ، به طور چشمگیر قیمت بیت کوین را افزایش دهد.