وقوع سیل در چین نرخ هش ریت را تغییر نداد!

وقوع سیل در چین نرخ هش ریت را تغییر نداد!
1398/05/30
| 569

علیرغم آشفتگی های تازه در چین ، نرخ هش ریت شبکه بیت کوین  تقریباً در اوج باقی مانده است


همانطور که کاربران مختلف توییتر در تاریخ 20 آگوست گزارش دادند ، فصل بارندگی در شمال غربی استان سیچوان چین برای حداقل یک مزرعه ماینینگ بیت کوین فاجعه به بار آورده است.

به گفته ی
استخر ماینینگPoolin ، چهارمین استخر فعال در شبکه بیت کوین ، سیلاب ها این مزرعه  را به کلی تخریب کرده اند و کارگران به ناچار، تجهیزات ماینینگ را در لجن باقی مانده از سیلاب ها رها کرده اند.

مقامات در توییتر نوشتند:

یک مزرعه ماینینگ محلی مستقر در سیچوان چین،بر اثر  بارندگی شدید اخیر در این منطقه از بین رفت.


رد لی (Red Li) ، بنیانگذار رسانه های رمزنگاری شده متمرکز چین به نام  8btc ، شواهد تصویری دیگری را در مورد سیل ها اضافه کرد. ضمن اینکه این وقایع تاثیری بر عملکرد شبکه بیت کوین نداشته است.

 

خفیف در مقایسه با سیل 2018


سیل سال 2018 در استان سیچوان در حدی بود ماینینگ و بیت کوین به طرز چشمگیری کاهش یافت. آفلاین شدن ماینرها در این استان، موجب کاهش فعالیت ماینینگ و همچنین سقوط قیمت بیت کوین به پایین ترین  نرخ خود یعنی 3000 دلار (BTC/USD) گردید.

اما پس از وقوع این سیل در سال 2018 ، با تولد دوباره فعالیت ماینرها، شاهد بالارفتن نرخ هش تا به الان بوده ایم، به طوریکه اکنون به بالاترین حد خود رسیده است.
نرخ هش یا هش ریت (Hashrate) به معنی مسزان فعالیت ماینرهای فعال در حوزه بلاکچین است.


با توجه به داده های سایت Bitinfocharts، نرخ هش در امروز، چهارشنبه 21 آگوست، به 72 کویینتیلون (برابر با 10به توان18 ) هش بر ثانیه بود.