ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز «بیت کوین» را بررسی می‌کند!

ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز «بیت کوین» را بررسی می‌کند!
1398/04/19
| 569

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: برخی فعالیت‌های مرتبط با بیت کوین در ایران غیرقانونی است و در صورت مشاهده به‌صورت جدی با آن برخورد می‌شود.

 

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از ایرنا؛ علی مویدی خرم‌آبادی رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز عصر امروز در حاشیه بیست و نهمین نشست ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد:

در جلسه امروز به موضوع استخراج ارز دیجیتال پرداختیم. به لحاظ فعالیت‌های غیرقانونی که در این رابطه اخیراً در جامعه مشاهده می‌شود در چند روز آینده ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور همه دستگاه‌های مسئول قرار است تا جلسه‌ای را تشکیل دهند و چگونگی برخورد با این فعالیت‌های غیرقانونی را اتخاذ کند.

وی افزود:

به جد تأکید می‌کنم با این گونه فعالیت‌های غیرقانونی برخورد می‌شود.

مویدی خرم‌آبادی گفت:

برخی افراد در زمینه همین ارز دیجیتال بیت کوین فعالیت‌هایی می‌کنند که این موضوع غیرقانونی است و باید چگونگی برخورد و سیاست گذاری در این زمینه در جلسه‌ای که گفتم عنوان شود.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود:

هر نوع تصمیم در خصوص بیت کوین منوط و مشروط به تشکیل جلسه‌ای است که قرار است در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شود.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد:

از نظر ما بخش اعظمی از فعالیت‌هایی که به‌وسیله بیت کوین انجام می‌شود و البته این فعالیت‌ها به‌صورت پراکنده است و غیرقانونی است.