بیت کوین ناکام در شکستن مقاومت 7800 دلار/خطر بازگشت به روند نزولی

بیت کوین ناکام در شکستن مقاومت 7800 دلار/خطر بازگشت به روند نزولی
1398/09/10
| 1001

در حالیکه تعداد زیادی از تحلیلگران در انتظار رسیدن قیمت بیت کوین به 8000 دلار بودند، این ارز دیجیتال در شکستن مقاومت 7800 دلاری ناکام ماند و با کاهش قیمت 500 دلاری مواجه شد. 

به دنبال شروع روند نزولی در قیمت بیت کوین که از روز گذشته شروع شد، آلت کوین ها نیز در 24 ساعت گذشته با افت قابل توجهی مواجه بودند. خرید وفروش بیت کوین در حال حاضر با قیمت 7300 دلار انجام می شود. 

خرید بیت کوین

در حالی که برخی تحلیل‌ها از احتمال بالای بازگشت بیت کوین به محدوده 8000 دلار خبر می‌داد، تعداد دیگری از تحلیلگران نیز با اتکا به قیمت بسته شدن کندل ماهانه بیت کوین در نوامبر، آن را به عنوان مرجعی برای حرکات قیمت در ماه‌های بعدی قرار دادند. با این حال قیمت بیت کوین شب گذشته در سطح 7550 دلار بسته شد تا یک نشانه منفی دیگر به جمع تمامی علائم نزولی که بیت کوین ماه‌ها با آن درگیر است، اضافه شود.

علی‌رغم ریزش کلی بازار در حال حاضر آلت کوین‌ها که از چند ماه قبل ارزش خود را در برابر بیت کوین حفظ کرده‌اند، همچنان در حال تلاش برای کاهش سلطه بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال هستند. در حال حاضر ارزش کل بازار حدود 203 میلیارد دلار است که نسبت به هفته گذشته خود تفاوت چندانی نداشته است.

با وجود اینکه جو منفی در بازار ارزهای دیجیتال حاکم شده، قرار داشتن در آخرین ماه از سال میلادی اغلب یک اتفاق غیرمنتظره برای بیت کوین و کل بازار به همراه داشته است. با در نظر داشتن این واقعیت و اینکه تعدادی از تحلیل‌ها به احتمال رشد آلت کوین یا به اصطلاح شروع آلت سیزن در ماه دسامبر اشاره دارند، باید منتظر حرکت بعدی این بازار بود.