آیا قیمت بیت کوین به 8800 دلار می رسد؟

آیا قیمت بیت کوین به 8800 دلار می رسد؟
1398/10/18
| 847

قیمت بیت کوین طی هفته گذشته، دوبار به تنش های سیاسی جغرافیایی که اکنون بیت کوین را به پناهگاهی امن برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است، به شدت واکنش نشان داده است.
 


افزایش 10 درصدی قیمت بیت کوین با حمله موشکی ایران


خرید بیت کوین

بر اساس داده های تریدینگ ویو (Tradingview) طی ساعات گذشته، قیمت بیت کوین به بالاترین قیمت 7 هفته گذشته خود یعنی 8450 دلار رسید. این افزایش، از دیروز و از قیمت 7700 دلار شروع شد و سودی تقریبا 10 درصدی را برای سرمایه گذاران حاصل نمود.

از هفته گذشته که آمریکا طی یک عملیات هوایی در خاورمیانه اقدام به ترور سردار سلیمانی کرد، قیمت بیت کوین نیز سودی 22 درصدی داشت. اگرچه این افزایش قیمت به بزرگی تحریک قیمت چین در اواخر ماه اکتبر نیست، اما پتانسیل تبدیل شدن به آن را دارد. 

شروع این افزایش قیمت از بامداد روز چهارشنبه 18 دی ماه، در پی عملیات تلافی جویانه ایران اتفاق افتاد. بر اساس گزارشات، بیش از ده ها موشک به سمت دو پایگاه های آمریکایی واقع در عراق شلیک شده است.

یک تحلیلگر و معامله کننده بیت کوین، با نام کاربری cryptobirb در توئیتر چنین نوشته است:

قیمت بیت کوین، پس از آنکه ترامپ جنگ تجاری با چین را اعلام کرد به صورت تصاعدی، از 5000 دلار به 14000 دلار رسید.
قیمت بیت کوین،از وقتی که ترامپ با ایران وارد جنگ شده است نیز به طور تصاعدی در حال افزایش است. 

فروش بیت کوین

صرافی ارز دیجیتال

البته تنها قیمت بیت کوین نیست که افزایش یافته است، بلکه قیمت نفت و طلا نیز شاهد افزایش بوده اند. اما در کل این قضه جای امیدواری دارد که اکنون سرمایه گذارن جهان، خرید بیت کوین را به عنوان راه امنی برای حفظ سرمایه خود می دانند.


 


مقصد بعدی قیمت بیت کوین؟


قیمت بیت کوین

اکنون که اندیکاتورهای بلندمدت تر به سمت روند صعودی بازگشته اند و خطوط مقاومت های قبلی شکسته شده اند، بیت کوین به حرکت بزرگ بعدی چشم دوخته است. 

جاش ریجر،تحلیلگر سرشناس بازار ارزهای دیجیتال:

پس از اخبار حمله به پایگاه آمریکا، حرکت بیت کوین قدرتمند به نظر می رسد... می تواند ادامه پیدا کند تا اهداف قبلی را کوتاه تر کند.

به نظر می رسد که سطح 8800 دلار، سطح مقاومت کوتاه مدت بعدی است که در آن اصلاح فیبوناچی وجود خواهد داشت.

حالا که میانگین متحرک 50 روزه نقض شده، به سمت بالا برگشته است. یک هدف بلند مدت تر، میانگین متحرک 200 روزه است که اکنون روی 9200 دلار قرار دارد.

ترکیب یک جنگ بالقوه و هاوینگ بیت کوین، می تواند باعث بزرگترین افزایش قیمت در کل ادوار شود. اما آیا پادشاه ارزهای دیجیتال می تواند روند صعودی خود را حفظ کند و دوباره به سطح 7000 دلار بازنگردد؟