مدل تقاضای بیت کوین نشان دهنده ی رشد چشمگیر از سال 2011 است

مدل تقاضای بیت کوین نشان دهنده ی رشد چشمگیر از سال 2011 است
1398/09/09
| 854

نمودار کلی تقاضا برای بیت کوین نشان دهنده ی رشد 2.2 برابری در هر سال می باشد.
 


تقاضا برای خرید و فروش بیت کوین ممکن است به یک پیشگویی موفق تبدیل شود


بزرگترین معمای بیت کوین این است که آیا پاداش هاوینگ یا نصف شدن پاداش هر بلاک باعث حرکت قابل توجه قیمت بیت کوین می شود یا خیر. شکاکان احتمال وقوع آن را بعید می دانند.

گرت جانکاپ می گوید:

با کمی رویکرد متفاوت، مکانیک حرکتی تقاضا برای خرید و فروش بیت کوین را متوجه می شویم. این تقاضا، مدل سازی شده است و اجازه گردش سرمایه را می دهد. بر اساس این مدل از سال 2011 تقاضا به دلار حدود 1.00215 در روز و 2.2 برابر در سال افزایش داشته است.

خرید بیت کوین


شبکه بیت کوین در طول سالها، با عقاید گوناگون در کاربرد این شبکه در جهان واقعی، رشد کرده است . با قصدهای گوناگونی از جمله درآمد ماینینگ، ترید های احتکار آمیز و و چندین کاربرد به منظور پرداخت با این کوین؛ ارز فیات بیشتری به شبکه آن وارد می شود. این شبکه رشد آدرس های فعال و شمارش تراکنش ها را حفظ کرده است.
 


بالا رفتن قیمت بیت کوین با هاوینگ، آیا این بار متفاوت خواهد بود؟ 


خرید بیت کوین


هنوز در مورد اینکه آیا بیت کوین محبوبیت خود را افزایش داده و سرمایه های جدیدی را به شبکه خود وارد می کند شک هایی وجود دارد. اما اگر قیمت پس از هاوینگ، مطابق پیش بینی نمودارهای مختلف  بالا نرود، نوعی حرکت قیمتی گاوی به وجود خواهد آمد.

احتمالا این هاوینگ در ۱۵ می ۲۰۲۰ اتفاق می افتد که با پیش بینی های متفاوت قیمت همراه است؛ این پیش بینی ها  از 16,000 دلار تا 60,000 دلار متفاوت است. مشخص کردن مقدار ورودی فعلی سرمایه ها به شبکه بیت کوین دشوار است زیرا آنها از منابع متفاوتی از جمله ارزهای فیات اما بیشتر استیبل کوین ها می اید.

لازم به ذکر است که در گذشته پس از هر رویداد هاوینگ پاداش بلاک، قیمت بیت کوین جهش قابل توجهی داشته است. Rekt Capital می گوید:

قیمت بیت کوین به صورت نمایی، پس از هر هاوینگ به بالا رفتن تمایل دارد. از چشم انداز بازگشت سرمایه، نوسان کوتاه مدت قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ واقعا اهمیتی ندارد. چیزی که اهمیت دارد این است که پس از هاوینگ کیف های شما به اندازه کافی پر شده باشد.

 

 فروش بیت کوین


این بار مشخص نیست که  آیا تقاضا به مارپیچ یک پیشگویی موفق وارد می شود یا برای اولین بار در یک افزایش قیمت درخور شکست می خورد. در حال حاضر قیمت بیت کوین در ثبت یک رکورد جدید شکست خورده است اما نشانه هایی مبنی بر بهره های مجدد و انباشت سرمایه وجود دارد. Scott S می گوید :

سرمایه گذاران سازمانی رو به افزایش بوده و نسبت به اندازه و زمان بندی حضورشان در حوزه ارز دیجیتال کنجکاو هستند. در گذشته افزایش در روند قیمتی، یک سال پیش از هر هاوینگ مشاهده شده است. در حال حاضر 7ماه با هاوینگ بعدی بیت کوین در می 2020 فاصله داریم. آیا ما در دوره انباشت سرمایه قرار داریم؟

 

صرافی ارز دیجیتال

همچنین بیت کوین فرصتی فوق العاده برای صعود دارد که سرمایه گذاران را وادار می کند این ریسک که قیمت آن به صفر می رسد یا اینکه ارزش آن کمتر می شود را نادیده بگیرند. احتمال وقوع یک سناریوی بعید که در آن قیمت به رکورد جدید تمام دوران خود می رسد باعث شده است که حداقل بعضی تریدرها و سرمایه گذاران روی بالا رفتن قیمت شرط بندی کنند. در حال حاظر قیمت بیت کوین در حال سقوط است و از 8800 دلار به 7155 دلار کاهش یافته است.