اتریوم تاییدیه اسلامی دریافت می کند!

اتریوم تاییدیه اسلامی دریافت می کند!
1398/06/10
| 594

تطبیق اتریوم با قوانین اسلامی


به گزارش پارسیان ارز و به نقل از کوین تلگراف، موسسه مشاوره امور مالی و شرعی امانی(Amanie Advisors) ،از برقراری انطباق اتریوم (ETH) با احکام شرعی اسلامی خبر داد.


اتریوم تاییدیه شرعی دریافت می کند

 

موسسه امانی در سایت خود با انتشار مطلبی از همکاری این شرکت با بنیاد اتریوم و تطبیق آن با احکام و قوانین شرعی اسلام خبر داد. در نتیجه ی این همکاری ، این شرکت مقاله ای را با هدف اصلی نشان دادن پیروی از اتریوم همگام با اخلاق و شرایط اسلامی منتشر کرد که به تایید شرعی این پروژه و این ارز دیجیتال می پردازد.

در
وایت پیپر منتشرشده توسط موسسه مشاوره امانی به این موضوع اشاره شده که در اتریوم هم مانند سایر ارزهای دیجیتال ابهاماتی وجود دارد و برای به توافق رسیدن با این بنیاد، مطابق با احکام شرع، ما ملزم به حفظ استانداردهای سختگیرانه و به خصوص جلوگیری از هرگرنه حرام خواری خواهیم بود. به طور دقیق تر، این شرکت سوالاتی همچون "آیا مسلمانان باید اتریوم را استخراج یا معامله کنند، یا قراردادهای هوشمند و یا برنامه های غیر متمرکز(DApps) را روی این پلتفرم را اندازی کنند؟" را نیز مطرح کرده است.


خرید بیتکوین

 

امید برای افزایش مشارکت های اسلامی

 

شرکت امانی به این موضوع اشاره کرد که قبل از انجام تحقیقاتش درباره ی این موضوع، با فرض اینکه اتریوم قابلیت انطباق با احکام اسلامی را دارا باشد، جوامع اسلامی نیز برای شروع مشارکت با این ارز دیجیتال مشتاق خواهند گردید. این موضوع همچنین می تواند موجب تسهیل و تسریع در توسعه قراردادهای هوشمند و برنامه های غیر متمرکز گردد. در این وایت پیپر به این موضوع اشاره شده است:

امید است یافته‌ها ، پارامترها و رهنمودهای بیان شده در این مقاله ، به عنوان یک کاتالیزور در بازار مالی اسلامی و همچنین ورود طیف گسترده تری از مسلمانان برای شرکت در این فضا،عمل کنند.


سوهیدا مهپوت(Suhaida Mahpot)  مدیرعامل شرکت مشاوران امانی، در اوایل ماه آگوست، بی میلی جوامع اسلامی در پذیرش ارزهای دیجیتال را مسئله ای مهم قلمداد کرد و گفت:

ما نیازمند آموزش هرچه بیشتر موسسات و نهادها درباره ی چگونگی پذیرش ارز دیجیتال و چگونگی این موضوع که شفافیت استفاده از ارزهای دیجیتال به نفع طیف گسترده تری از جامعه خواهد بود، هستیم.


طبق گزارش کوین تلگراف در ژوئیه سال گذشته، استلار(Stellar)، یک پلتفرم منبع باز برای  پرداختهای توزیع شده، اولین پروتکل دارای تاییدی مظابقت یا احکام شرعی در شرکت امانی است.