هشدار جدی: مراقب سایت ها و ایردراپ های جعلی لیبرا باشید!

هشدار جدی: مراقب سایت ها و ایردراپ های جعلی لیبرا باشید!
1398/07/01
| 1100

در حالی که فیس بوک تلاش می کند تا موافقت را برای پروژه رمزنگاری لیبرا جلب کند، موجی از حساب های جعلی لیبرا در فضای مجازی و از جمله در خود فیسبوک به راه افتاده است.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، نزدیک 12 صفحه جعلی در مورد ارز لیبرا در فیسبوک و اینستاگرام منتشر شده که خود را نهاد رسمی برای پول دیجیتال این شرکت معرفی می کنند.

 

 

فیس بوک صفحات جعلی را پس از هشدار واشنگتن پست حذف کرد

همانطور که در گزارش ذکر شد، این حساب های جعلی در فیسبوک و اینستاگرام تنها پس از هشدار واشنگتن پست حذف شدند. الکا لوک، مدیر ارتباطات کالیبرا می گوید که فیس بوک تبلیغات و صفحاتی را که سیاست های آنها را نقض می کنند، در صورت اطلاع، حذف می کند.

طبق گزارش، این تبلیغات جعلی پیش فروش ارز لیبرا، که هنوز راه اندازی نشده را با ارائه تخفیف انجام می دهند. این صفحات، ظاهر قضیه از جمله لوگوی فیسبوک، عکس های مارک زاکربرگ، مدیر عامل این شرکت، و یا جزئیات بازاریابی رسمی لیبرا را رعایت کرده اند.

یک مثال خوب از این سایت های جعلی در مورد لیبرا، وبسایت Buylibracoins.com است که لوگوی لیبرا را از وبسایت رسمی Libra.org جعل کرده و کاربران را به ایجاد یک حساب و سرمایه گذاری از طریق ارزهای رمزنگاری از جمله
بیت کوین، ترغیب می کند. در حالی که صفحه اینستاگرام این وبسایت حذف شده، اما خود وبسایت در حال حاضر فعال است(پس مراقب آن باشید و به هیچ وجه سراغ آن نروید).


خرید و فروش بیت کوین

 

تبلیغات جعلی سبب تضعیف اعتماد به فیس بوک و لیبرا

 

اسوار پراساد، استاد اقتصاد دانشگاه کرنل، با تمسخر گفت که خود فیس بوک از پلتفرمی استفاده می کند که می تواند باعث تضعیف پروژه رمزنگاریش شود. پراساد معتقد است که بزرگترین مشکل و مانع فیس بوک برای پذیرش جهانی ارز لیبرا، اعتماد است. وی گفت:

فیس بوک دارای یک شبکه جهانی عظیم و بازوهای قدرتمند مالی است. اما تنها راه لیبرا برای پذیرفته شدن به عنوان یک ابزار برای مبادله این است که همه به آن اعتماد کنند. سوال بزرگ این است که آیا در حال حاضر اعتماد کافی به فیس بوک وجود دارد؟

 

قیمت بیت کوین

 

در اوایل سال 2018، فیس بوک تبلیغات مربوط به خرید ارز دیجیتال و ICO ها را بر روی پلتفرم خود ممنوع کرده بود تا بتواند از تبلیغات فریبنده و گمراه کننده جلوگیری کند.

با این حال فیسبوک این محدودیت ها را در ماه مه 2019 کاهش داد. یک ماه قبل از انتشار وایت پیپر مربوط به ارز رمزنگاری لیبرا.

دامین کالیز، یکی از مقامات ارشد پارلمان انگلیس، اخیرا اعلام کرد که از نظر او لیبرا راه را برای کلاهبرداری های بزرگ باز می کند. زیرا توسط فیسبوک ایجاد شده و کنترل می شود و توسط کسانی که خارج از مجموعه فیسبوک باشند، غیرقابل دسترس خواهد بود.