قیمت بیت کوین مقاومت 9 هزار دلاری را شکست. مقصد بعدی 10هزار دلار است؟

قیمت بیت کوین مقاومت 9 هزار دلاری را شکست. مقصد بعدی 10هزار دلار است؟
1398/10/29
| 3726

خرید و فروش بیت کوین، معمولا در آخر هفته ها کم تر می شود اما امروز این موضوع صادق نبود و قیمت بیت کوین سطح مقاومت 9هزار دلاری را شکست و به بالاترین مقدار خود در سال 2020 رسید.
 


بازگشت قیمت بیت کوین به بالاتر از 9هزار دلار


خرید بیت کوین

بیت کوین بیشتر روزهای گذشته را در سطح 8 هزار دلاری نوسان می کرد و منتظر فرصت مناسب برای رسیدن به سطح 9 هزار دلار و فراتر رفتن از آن بود. این جهش در قیمت بیت کوین طی چند ساعت گذشته اتفاق افتاد و خرید بیت کوین در صرافی ارز دیجیتال بایننس تا 9198 دلار نیز پیش رفت.

از اوایل ماه نوامبر(آبان) سال گذشته  که چین ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کرد، این اولین بار است که قیمت بیت کوین به بیش از 9هزار دلار می رسد.

البته اتفاقات و تنش های سیاسی که موجب بالارفتن قیمتها شده بود هم بی تاثیر نیست و افزایش از 8هزار دلار تا 10 هزار دلار تنها در عرض 10 روز اتفاق افتاد. اگر این رویه ادامه پیدا کند، 5 رقمی شدن بیت کوین در آینده ای نزدیک، دور از انتظار نخواهد بود.

تا به این لحظه از سال 2020، قیمت بیت کوین 2 هزار دلار افزایش داشته است که برابر با سودی 28درصدی در کمتر از 3 هفته است. 

یک تحلیلگر توئیتری با نام کاربری fil₿fil₿ به این موضوع اشاره کرده که بیت کوین خیلی بهتر از پیش بینی ها عمل کرده است.

فروش بیت کوین

طی یک سری اتفاقات ناگهانی،بیت کوین بسیار بهتر از پیش بینی ها عمل کرده است.


نمودارها و تحلیل های تکنیکال پیش بینی کرده بودند که تا پایان ماه فوریه (بهمن)، بیت کوین به حدود فاز 8500 دلاری می رسد و انتظار می رفت که به بالاتر نیز برود.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین از ماینگین متحرک 200 روزه که به طور کلی صعودی است، عبور کرده است. اگر نمودار momentum پیدا کنید، تا پایان این ماه در فریم تایم روزانه، شاهد تقاطع طلایی خواهیم بود. این نمودار در نمودار 4ساعته در 2هفته پیش اتفاق افتاد. تقاطع طلایی قبلی با میانگین متحرک 50 و 200 در اواسط آوریل 2019 در قیمت 4500 دلار اتفاق افتاد. البته نیازی به یادآوری نیست که بعد از آن چه اتفاقاتی رخ داد.

تحلیل ها در حال حاضر به طور گسترده از صعودی بودن قیمت ها می گویند و روند حال حاضر سخن آنها را تایید می کند. تحلیلگر شناخته شده با نام کاربری dave the wave وقتی سطح اصلاحی فیبوناچی به 0/610 رسید، بازیابی قیمت ها را مشاهده کرد.

بیت کوین تاکنون حدود 60 درصد سقوطش از قیمت 20 هزار دلار را بازیابی کرده است.

صرافی ارز دیجیتال