قیمت بیت کوین صعودی است

قیمت بیت کوین صعودی است
1399/04/02
| 2408

در مقاله قبلی به نحوه خرید بیت کوین پرداختیم. در این مقاله قصد داریم نگاهی به صعودی یا نزولی بودن بیت کوین بر اساس شاخص ها و پیش بینی ها بپردازیم.

قیمت بیت کوین در زیر سطح 10000 دلار قفل شده است، اما داده های روی زنجیره و همبستگی بازار نشان می دهند که سرمایه گذاران معتقد به روند صعودی قیمت این ارز برتر بازار هستند.

قیمت بیت کوین در این هفته به  سطح 8900 کاهش یافت ولی خیلی سریع به سطح های بالاتر بازیابی شد. روندهای صعودی تلاش می کنند تا قیمت را به بالای سطح 9600 دلار برسانند، البته قبل از افزایش بیشتر قیمت، این سطح مقاومت باید به سطح حمایت تبدیل شود.

بیت کوین به تدریج در حال جدا کردن راه خود از بازار سهام است، اما برخی همبستگی های کوتاه مدت با بازارهای سنتی باقی مانده اند. در تاریخ 15 ژوئن شاهد یک همبستگی کوتاه مدت بودیم. در این روز قیمت بیت کوین  همزمان با کاهش های شدید بورس معاملات آتی به زیر سطح 9000 دلار کاهش یافت.

برخی از سرمایه گذاران و تحلیلگران نگران این هستند که همبستگی بیت کوین با بازار سهام ممکن است به وجهه این ارز به عنوان یک ذخیره با ارزش یا طلای دیجیتال لطمه وارد کند. البته، برخی دیگر معتقدند که این همبستگی می تواند یک نشانه خوبی باشد، چون مطرح شدن این ارز دیجیتال در چندین بازار سنتی باعث پیشرفت آن خواهد شد.

مَت دی سوزا، مدیر صندوق سرمایه گذاری و مدیر عامل بلاک وِر (Blockware )، اخیرا این موضوع را در یک توییت توضیح داد:

چندین همبستگی کوتاه مدت وجود دارند که بیت کوین را جذاب کرده اند. ما شاهد همبستگی های کوتاه مدت و قوی این ارز با طلا، دلار و اخیرا  بازار سهام ایالات متحده آمریکا بوده ایم. این نشان می دهد که تعداد زیادی از سهامداران بازار به سرمایه گذاری روی بیت کوین روی آورده اند.

خرید بیت کوین

به گفته دی سوزا،  این واقعیت که بیت کوین همبستگی کوتاه مدت با بازارهای اصلی دارد و طیف وسیعی از نهادهای سرمایه گذاری و سرمایه گذاران این ارز را به سبد خود افزوده اند، سودمندی سرمایه گذاری روی این دارایی برای محافظت در برابر بی ثباتی های کوتاه مدت بازار را نشان می دهد. دی سوزا  اظهار داشت:

هر همبستگی یک مورد استفاده متفاوت را نشان می دهد( طلای دیجیتال، وسیله ای برای فرار سرمایه، دارایی ریسک بالا اما پرسود). طیف وسیعی از موارد استفاده، بیت کوین را در بلند مدت به صورت یک دارایی غیر همبسته نگه خواهند داشت و این ویژگی هر سبد دارایی است.

در حالی که همبستگی کوتاه مدت با بازار سهام ممکن است که یک نشانه خوب برای بیت کوین باشد یا نه، اما همچنان نگرانی هایی درباره نوسانات در بازار بورس وجود دارند، چون رکود اقتصادی به خاطر همه گیری کروناویروس ادامه دارد.

قیمت بیت کوین

با توجه به این که قیمت بیت کوین دستخوش فشار فروش است که گاهی اوقات می تواند نقدینگی آبشار مانند را (نظیر پنجشنبه سیاه) ایجاد کند، سقوط شدید بازار سهام می تواند منجر به فروش ارزان و یکجا در بازار ارز رمزنگاری شود.

از نظر سرمایه گذاران قیمت بیت کوین هنوز صعودی است

با شروع بهبود شرایط اقتصادی در سراسر جهان، احتمالا بازارهای سهام نیز به ثبات خواهند رسید. شایان ذکر است که اکثر سرمایه گذاران بازار ارز رمزنگاری هنوز از موقعیت های بیت کوین خود سود می برند.
براساس گزارش گلس نود، 78.9 درصد از دارندگان بیت کوین سود کسب می کنند. این رقم از معیار قیمت تحقق یافته (قیمت نهایی) گرفته شده که از میانگین قیمت خرید بیت کوین بدست می آید و مشخص می کند که آیا دارنده بیت کوین در سود است یا ضرر.

 آیا همین دارندگان برای جبران ضرر و زیان های بازارهای سنتی، بیت کوین های خود را به قیمت خیلی پایین خواهند فروخت؟ احتمال دارد. دی سوزا خاطر نشان کرد که آنها به احتمال زیاد دارایی هایی را که سودآور هستند نگه می دارند و” این مربوط به شرایط روانی است”.

بیت کوین در حال پیشرفت است

معیار دیگری که نقطه سر به سری قیمت را نشان می دهد، مبنای هزینه کل است. براساس این معیار، نقطه سر به سری قیمت در حال حاضر قیمت 5776 دلار است و دارندگان بیت کوین در کل 61 درصد از خرید بیت کوین سود می برند. (نقطه سر به سری نقطه ای است که در آن هزینه ها با میزان درآمدها برابر می شوند و در این سطح نه سود است و نه زیان.)

رایان واتکینز، تحلیلگر در شرکت مِساری در توییت اخیر خود نوشت:

بینش های ارائه شده توسط مبنای هزینه برآورد شده می تواند دیدگاه جالبی از رفتار سرمایه گذار به ما بدهند. ناظران با استفاده  از این مبنا می توانند به راحتی نقطه سر به سری قیمت را تعیین کنند.


در حالی که این معیار ها کامل نیستند، اما آنها درک کلی از  احساس دارندگان بیت کوین درباره سرمایه گذاری شان ارائه می کنند و  ثابت شده  که احساسات سرمایه گذار نیرویی تاثیرگذار در بازارهای سنتی و ارز رمزنگاری هستند.
هر معیار یک نظر کلی درباره بیت کوین دارد و نشان می دهد سهامداران زیادی از قسمت های مختلف بازار ، بخشی از سرمایه خود را به بیت کوین اختصاص داده اند و این ارز رمزنگاری به عنوان یک کلاس دارایی در حال پیشرفت و تکامل است.


احتمال افزایش قیمت بیت کوین 

قیمت این ارز دیجیتال بعد از یک موج بازیابی قوی به روند صعودی خود به سمت سطح مقاومت 9500 دلار ادامه داد. قیمت حتی  تا سطح 9580 دلار افزایش یافت، اما در حدود سطح 9600 دلار با فشار فروش مواجه شد. یک سقف در نزدیکی 9595 دلار تشکیل شد، اما قیمت دوباره به زیر سطح 9500 دلار و میانگین متحرک ساده 100 ساعته کاهش یافت. این کاهش به حدی بود که سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد تست شد.

 احتمالا یک الگوی پرچم صعودی با سطح فعلی مقاومت در نزدیکی سطح 9450 دلار تشکیل خواهد شد. منطقه مقاومت کانال نزولی در 9450 دلار باید شکسته شود تا روند صعودی بیت کوین ادامه یابد.

صرافی ارز دیجیتال
اولین سطح مقاومت در حدود سطح 9500 دلار است و اگر قیمت به بالای این سطح برسد، روندهای صعودی منطقه مقاومت 9600 دلار را هدف قرار خواهند داد. سطح مقاومت بعدی در نزدیکی سطح 9800 دلار قرار دارد و پس از آن سطح مقاومت مهم 10000 دلار است.

بررسی احتمال روند نزولی قیمتها

در صورت تلاش بیت کوین برای عبور از سطح مقاومت کانال و 9500 دلار، خطر  واکنش نزولی وجود دارد. اولین سطح حمایت اصلی در نزدیکی سطح 9250 دلار است. 

شکست نزولی به زیر سطح حمایت 9250 دلار، نظریه صعودی فعلی را نفی خواهد کرد. در این صورت، قیمت به کاهش خود به  سمت سطح 9080 یا سطح فیبوناچی اصلاحی 76.4 درصد ادامه خواهد داد. هرگونه کاهش بیشتر منجر به رسیدن قیمت به سطح 9000 دلار خواهد شد.