مهم ترین عوامل برای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال+ویدئو

مهم ترین عوامل برای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال+ویدئو
1398/09/11
| 1834

شاید برای شما به عنوان یک تریدر و شخصی که به خرید و فروش بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال می پردازد، اولویت های مختلفی برای انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال وجود داشته باشد. امنیت، قیمت بیت کوین و سایر ارزهای آن، راحتی در استفاده، سرعت تراکنش ها، حجم معاملات و ... می توانند اولویت های مختلف باشند که هر شخص ممکن در نظر داشته باشد. برای مثال برای خرید بیت کوین، شاید برای شما مهم ترین عامل قیمت و سرعت باشد اما برای شخص دیگر مهم ترین عامل، امنیت باشد و حاضر باشد حتی مبلغ و کارمزد بیشتری را برای رسیدن به آن بپردازد.

اخیرا آژانس رتبه بندی و گزارش اطلاعات توکن های موجود در توکن اینسایت (TokenInsight) اطلاعاتی را با تحلیل عملکرد کاربران صرافی ارز دیجیتال های مختلف منتشر کرده است که نشان می دهد نگرانی و اولویت اصلی آنها برای انتخاب و استفاده، بحث امنیت می باشد.

این تحلیل در 3ماه سوم سال 2019 با جمع آوری 207 پرسشنامه صورت گرفت. پاسخ دهندگان به این پرسشنامه ها اکثرا چینی، مرد و متولدین دهه 1980 و 1990 میلادی بودند و دارای شرایط زیر بودند:

  • جهت تراکنش های روزانه خود از نرم افزارهای موبایل استفاده می کردند.

  • 1 الی 3 سال تجربه سرمایه گذاری داشتند و میزان سرمایه گذاری آنها بین 1400 الی 7000 دلار بود.

  • کمتر از یکبار در ماه تراکنش انجام می دادند.

 


مهم ترین عوامل رتبه بندی صرافی ارز دیجیتال


خرید بیت کوین

مهمترین عامل در انتخاب صرافی ها توسط این افراد به ترتیب عبارت بودند از: “امنیت“، “اعتبار صرافی ارز دیجیتال“ ، “نقدینگی و حجم معاملات“. در مقایسه با این سه عامل که ۱۴۵ الی ۱۵۱ رای را از جانب افراد کسب کرده اند، عامل چهارم “کیفیت توکن” بود که ۸۸ رای به دست آورد. نکته جالب و قابل توجه این است که عامل “رتبه بندی صرافی ها توسط سازمان ها” با کسب ۳۸ رای در رتبه آخر قرار گرفت.

در خصوص امنیت، ۱۵۳ پاسخ دهنده “نقص فنی” را به عنوان مهم ترین عامل در رتبه بندی امنیت آن ها انتخاب کردند. سایر عوامل عبارت بودند از:

  • رویدادهای ایمنی: ۱۳۲ رای

  • مکانیزم پاسخ دهی به رویدادهای امنیتی: ۱۲۸ رای

  • سیاست دولت: ۱۰۹ رای

  • تایید هویت دو مرحله ای هنگام انجام معاملات: ۷۵ رای

  • تایید هویت دو مرحله ای هنگام ورود به صرافی: ۶۶ رای

  • قدرت امنیت رمز عبور حساب کاربری: ۵۲ رای

  • سایر موارد نظیر جبران دزدی های ارز دیجیتال و تایید هویت با اسم واقعی: ۴ رای

در این گزارش آمده است:

از بین سه عامل اصلی، کاربران بیشتر نگران این موضوع بودند که آیا خود صرافی ارز دیجیتال مورد نظر دارای قابلیت های مناسب برای اجتناب از خطرات و دارای مکانیزم پاسخ دهی مناسب برای رویدادهای امنیتی می‌باشند یا خیر.


همچنین محققان دریافته اند که معاملات نقد و فرابورس به ترتیب با 173 و 109 رای، از محبوبترین ویژگی ها برای انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال هستند. گفتنی است که 69.57 درصد از این پاسخ دهندگان اغلب از صرافی ارز دیجیتال هیوبی(Huobi)، بایننس(Binance)  و اوککس (OKEx) استفاده کرده و از آنجا که معتقد بودند این 3 صرافی، از امن ترینهای موجود می باشند، آن ها را به دوستان خود نیز برای خرید بیت کوین و یا فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال پیشنهاد می کردند.

همچنین در گزارش این تحقیق آمده است که تقریبا 75 درصد ترافیک کاربران در 20 درصد از 50 صرافی برتر دنیا متمرکز می باشند که کوین بیس پرو (Coinbase Pro)، بایننس و بیت هامب(Bithumb) در صدر این صرافی ها قرار دارند.

 


رتبه بندی صرافی ارز دیجیتال


فروش بیت کوین

توکن اینسایت صرافی ارز دیجیتال های هیوبی و بایننس را با A (سیستم باثبات صرافی، تاثیرپذیری کم توسط خطرات خارجی و خطرات عملیاتی اندک) و صرافی اوککس را با BBB (کنترل خطر بسیار منسجم، خطرات غیرمعمول اندک و تجربه کاربری بسیار خوب ) رتبه بندی کرده است.

همچنین گفتنی است که 73 درصد از کل حجم معاملات بازار را 10 صرافی  برتر تشکیل داده اند که عبارتند از: بیتمکس(BitMax)، دیجی فنیکس، اف کوین، EXX، اوککس، بایننس، MXC، BW.com، ZB و ال بانک.