اشتباهات رایج سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال

اشتباهات رایج سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال
1398/07/02
| 694

با داغ شدن بازار ارزهای دیجیتال و فراگیرشدن آنها در سراسر جهان، تعداد علاقمندان و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در ایران نیز در حال افزایش است. اما آیا تمامی کسانی که در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند، از سود حاصل شده از آن راضی هستند؟ بهتر است اینگونه بپرسیم که آیا سودی هم می کنند؟ پاسخ خیر است. اگرچه بازار ارزهای دیجیتال، بازاری بسیار پررونق و بسیار پرسود است، اما این به آن معنا نیست که هرکسی بتواند با خرید بیت کوین و ارزهای دیگر و یافروش آنها سود کند و راضی باشد. پس چطور سود کنیم؟

سرمایه گذاری و معامله گری در این بازار نیز همانند سایر بازارها، نیازمند اطلاعات کافی، یادگیری مفاهیم در سطح اولیه و سپس در سطح پیشرفته می باشد.اشتباهات معامله گران تازه کار نیز می تواند از عدم آگاهی آنها باشد که می تواند خسارات زیادی به آنها وارد کند. در این مقاله قصد داریم به تشریح این اشتباهات که بین معامله گران ارزهای دیجیتال، بسیار رایج هستند، بپردازیم.
 


مبانی سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال


خرید بیت کوین

جهت شروع مبادله اصلا عجله نکنید، ابتدا سعی کنید با مفاهیم اولیه ی استراتژی تجاری مبتنی بر ارزهای دیجیتال آشنا شوید. از جمله این مفاهیم می توان به ارزهای دیجیتال مختلف و تفاوت آنها، فناوری بلاکچین، عرضه­ ی کلی، تورم و نحوه­ ی ذخیره سازی هر یک از ارزها اشاره کرد.
 


استفاده ی مناسب از ابزار


فروش بیت کوین

هر روزه، سرمایه گذاران زیادی، سرمایه های خود را در بازار ارزهای دیجیتالی از دست می دهند. برای مقابله با این شکست ها، سرمایه گذاران با تجربه از ابزارها و تحلیل های تکنیکال، جهت دستیابی به سود و مبادله ی به موقع استفاده می کنند. این اقدامات منجر به تجربه و تجربه باعث نتیجه گیری و عملکرد بهتری خواهد شد.

در صورتی که آمادگی لازم جهت اولین سرمایه گذاری را داشته باشید، حتی اگر 10 دلار هم باشد، مشکلی نیست سعی کنید از ابزارهای جدید و محبوب استفاده کنید تا به تجربه­ی لازم دست یابید و گام کوچکی در این راه برداشته باشید.
 


درک تکنولوژی


خرید ارز دیجیتال

یکی دیگر از اشتباهات رایج در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال ، درک نکردن پایه های اصلی تکنولوژی است. در صورتیکه به دانش افراد باتجربه بها ندهید و براساس قضاوت خود عمل کنید، فرصت های زیادی را از دست خواهید داد. برای جلوگیری از دست ندادن فرصت های پیش رو باید منابع آموزشی را که به آنها اعتماد دارید، پیدا کنید و به یادگیری بپردازید. فناوری بلاکچین به طور مداوم پیشرفت می کند، بنابرای به روز رسانی اطلاعات در این مورد ضروری است.
 


همیشه حق با شما نیست


فروش ارز دیجیتال

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی در برخی مواقع شبیه به بازی حدس و گمان است و تا حدودی شانسی پیش می رود، این مورد حتی برای سرمایه گذاران حرفه ای و با تجربه هم نیز اتفاق می افتد. از این رو در میزان سرمایه گذاری و روند بازار نهایت دقت را داشته باشید تا پول و زمان خود را از دست ندهید.
 


درست تحقیق نکردن


خرید بیت کوین

از دیگر اشتباهات رایج در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، می توان به تحقیقات نادرست در زمان سرمایه گذاری اشاره کرد. بسیاری از افراد براساس شنیده­ ها یا صحبت های سرمایه گذاران دیگر در فیسبوک و توییتر سرمایه گذاری می کنند، نتیجه­ ی این کار در اکثر مواقع با شکست مواجه می شود. از این رو برای موفقیت و کسب سود بیشتر، باید خودتان تحقیق کنید و  روند بازار را تحلیل نمایید.
 


تحقیقات ضعیف


خرید بیت کوین

فرآیند تحقیق کردن در این زمینه بسیار زمان بر است اما هر چه بازار را بیشتر مورد بررسی قرار دهید شرایط سرمایه گذاری بهتری خواهید داشت. در ادامه به چند اصول اولیه در این زمینه پرداخته شده است:

  • بررسی روند بازار

  • حجم معاملات

  • تاریخچه ­ی قیمت 

  • عرضه­ ی کل در مقابل عرضه­ ی در حال گردش

  • بررسی نظرات کارشناسان و صاحب نظران

 


به روز نبودن


فروش بیت کوین

در صورت خرید ارز دیجیتال، باید تمامی اخبار و حواشی مرتبط به آن و همچنین قیمت لحظه ای آن را بررسی کنید  تا از روند بازار مطلع گردید و ضرر نکنید.

برای بررسی ارزهای دیجیتالی خود باید:

  • برای اطلاع از خبرهای مرتبط با ارز دیجیتالی به کانال های ارتباطی نظیر تلگرام و Discord بپیوندید

 

  • وب سایت های به روز و مبادله ارزهای دیجیتالی را همواره در دسترس خود قرار دهید

 


برنامه­ ی دقیق نداشتن


خرید بیت کوین

بسیاری از افراد ارزهای خود را نگه می دارند تا به بالاترین میزان فیمت خود برسد، هر چه این میزان بالاتر برود، باز هم منتظر قیمت های بالاتری برای فروش می باشند، اما در صورتیکه بازار سیر نزولی بگیرد آنها هیچ سودی نخواهند کرد و حتی امکان ضرر خواهند داشت. بهترین راه برای جلوگیری از این شرایط، تعیین یک هدف برای فروش به موقع است، با این هدف کنار بیایید و حریص نباشید تا به سود دست یابید.
 


خرید در حجم بالا


خرید بیت کوین

خرید بالا یکی دیگر از اشتباهات رایج در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال است. خرید بالا به ویژه در زمان هایی که ارز دیجیتالی به خصوص در تمام روندهای خود سیر صعودی داشته، کار پر ریسکی است. در این بین تنها کسانی سود می کنند که زودتر به بازار وارد شده و خود را درگیر نوسانات پایان روز و سیر نزولی نمی کنند.  با این حال خرید تعداد بالا ممکن است تصمیم درستی در برخی موارد باشد، اما این کار اشتباهی است که در اغلب اوقات نباید آن را انجام دهید.