آیا می توان بیت کوین را هک کرد؟+ویدیو

آیا می توان بیت کوین را هک کرد؟+ویدیو
1398/07/22
| 1138

هجوم سرمایه گذاران برای خرید بیت کوین در سراسر جهان، دولت ها را ملزم به ایجاد قوانین نظارت کننده و سختگیرانه ای کرده است. موفقیت بیت کوین باعث افزایش گروه عظیمی از دنبال کنندگان ارزهای دیجیتال شد که به راه اندازی ارزهای دیجیتال و استارتاپ های جدید به روی بلاک چین منجر گردید. با این حال، هنوز هم بسیاری از سرمایه گذاران با وجود این حجم از هیاهو و همه گیر شدن بیت کوین، به امن بود آن شک دارند. در این مقاله که از سایت اینوستوپدیا (Investopedia) منتشر شده است قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آیا بیت کوین هم ممکن است هک شود؟ و اگر پاسخ مثبت است، سرمایه گذاران چگونه می توانند از سرمایه ی خود محافظت کنند؟
 


امنیت بیت کوین


خرید بیت کوین

بیت کوین، در سال 2009 به عنوان یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز -به این معنی که توسط هیچ شخص و یا سازمانی مانند بانک و یا دولت ها، قانون گذاری و تنظیم نمی شود- شروع به کار کرد. تراکنش های همتا به همتا (peer-to-peer) موجب گسترش دنیای ارزهای دیجیتال گشته است که بیت کوین در صدر این تراکنش ها قرار دارد.

از زمان ایجاد و شروع به کار بیت کوین، امنیت موضوعی اساسی برای این ارز دیجیتال بوده است. از یک سو، هک کردن بیت کوین به دلیل پشتیبانی شبکه بلاک چین از این ارز دیجیتال، بسیار دشوار است. دلیل این امر این است که شبکه بلاک چین، دائما توسط کاربران در حال بررسی شدن است و این موضوع هک کردن را تقریبا غیر ممکن می سازد. اما از طرفی، این موضوع که هک کردن بیت کوین کار بسیار سختی است، لزوما به این معنا نیست که خرید بیت کوین و یا فروش آن برای سرمایه گذاران به طور کامل امنیت به همراه خواهد داشت. در مراحل مختلف روند معاملات بیت کوین نیز پتانسیل خطرات امنیتی وجود دارد.
 


کیف پول ها و معاملات بیت کوین


قیمت بیت کوین

نگهداری بیت کوین از طریق کیف پول و معامله ی آن صرافی ارز دیجیتال مانند کوین بیس، بایننس و یا پارسیان ارز امکان پذیر است. در هر یک از دو مولفه ی نام برده شده که شامل نگهداری و معامله ارزهای دیجیتال بود، خطرات امنیتی مختلفی وجود دارد. با اینکه توسعه دهندگان دائما در حال بهبود امنیت کیف پول های ارز دیجیتال هستند، اما همچنان افرادی وجود دارند که به دنبال راهی برای دزدیدن کوین ها و توکن ها  از کیف پول های افراد مختلف هستند.

تایید هویت دوعاملی در روند خرید و فروش بیت کوین،عموما به عنوان یک اقدام امنیتی مورد استفاده قرار می گیرد. البته پیوند دادن امنیت معامله با ایمیل و یا شماره تلفن همراه بدان معنی است که هر کسی با داشتن این مولفه ها، می تواند این معاملات را تایید کند. اگر هکری قادر به دسترسی به برخی از اطلاعات شخصی شما -که ربطی به ارزهای دیجیتال نداشته باشند- باشد، ممکن است بتواند به فضای معاملات شما نفوذ کند.

عموم مردم به طور گسترده ای از نقشه ها و روش های هک کردن و کلاهبرداری هایی که دامان افراد مختلف از جمله سرمایه گداران و صرافی های بزرگ ارز دیجیتال را در دوره ی کوتاهی گرفته است، آگاه گشته اند. بخش عمده ی این مشکلات صرفا جدید بودن این فناوری و فضای آن است. این فضا از طرفی باعث شد تا ارزهای دیجیتال پرسودی مانند بیت کوین وجود داشته باشند، و از سویی دیگر می تواند به این معنی باشد که افرادی به دنبال حفره های امنیتی این محیط هستند تا قبل از برطرف شدن آنها بتوانند دزدی کنند. به سرمایه گداران بیت کوین توصیه می شود برای حفاظت از منابع خود به بهترین نحو، اقدامات امنیتی مناسب را انجام دهند.

 


خرید بیت کوین


فروش بیت کوین

بیت کوین طلای دیجیتالی است که تمامی صاحب نظران و معامله گران و سرمایه گداران بزرگ جهان، همچنان به خرید آن توصیه می کنند. شما می توانید با مراجعه به صرافی ارز دیجیتال پارسیان ارز، با امنیت و سرعت بالا، اقدام به خرید و فروش بیت کوین، خرید و فروش پرفکت مانی، خرید ووچر پرفکت مانی و یا سایر ارزهای دیجیتال بپردازید.