4  روش سرمایه گذاری با بیت کوین

4  روش سرمایه گذاری با بیت کوین
1399/01/15
| 891

4  روش سرمایه گذاری با بیت کوین

زمانی که در سایت صرافی های دیجیتال برای خرید یا فروش بیت کوین یا سایر ارزش های دیگر جستجو و بررسی می کنید، متوجه تغییرات زیادی در نوسانات قیمت بیت کوین می شوید.تعیین قیمت بیت کوین به دلیل این که کسی روی آن نظارت و کنترل ندارد؛ به دست فعالان این حوزه است اما طی سال ها و در دوره های مختلف نوسانات شدید و پر ریسکی داشته است.

 

سرمایه گذاری در بیت کوین

 

1- سرمایه گذاری از طریق خرید بیت کوین

بیت کوین یک ارز دیجیتال و جهانی است که قیمت آن در طول عمر خودش دست خوش تغییرات و نوسانات زیادی داشته اما هنوز هم افراد زیادی در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند.اولین نوع ساده سرمایه گذاری در بیت کوین خرید بیت کوین است. به این روش در اصطلاح Hodi می گویند که این کلمه شکل تغییر یافته Hold  است و به معنای نگه داری ارز بیت کوین است.

همان طور که در مقاله "آینده بیت کوین چیست؟" گفته شد گروهی از افراد هستند که تحت عنوان گروه هولدر شناخته می شوند و بدون توجه به نوسانات قیمت بیت کوین،بیت کوین خریداری کرده اند.

اگر شما هم به عنوان فردی شروع به خرید بیت کوین و سرمایه گذاری در آن کرده اید، برای سرمایه گذاری در شبکه بیت کوین پیشنهاد می کنم که پیش بینی هایی که برای قیمت بیت کوین گفته می شود،توجه نکنید و برای اطلاع از قیمت بیت کوین و سرمایه گذاری به سایت ها یا صرافی های ارز دیجیتال مراجعه کنید.

سایت پارسیان ارز نیز قیمت های لحظه ای نرخ های ارز دیجیتال را مشاهده نمایید.

 

2- معامله بیت کوین توسط تریدر

به کسی که اقدام به خرید و فروش بیت کوین می کند، تریدر می گویند.یک تریدر وقتی که بیت کوین می خرد، برای فروش آن در قیمت بیت های شخصی خودش را که با قیمت کمتر از قیمت بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال خریداری کرده است، می فروشد.در واقع تریدر کسی است که کار آن به صورت مداوم خرید و فروش بیت کوین است.

البته قدم گذاشتن در رکاب تریدر معمولا پیشنهاد نمی شود،چون فعالیت در شبکه بیت کوین و خرید و فروش مداوم آن خالی از ریسک نیست؛ چون بسیاری از سرمایه گذاران که رقم های زیادی بیت کوین خریداری کرده اند به دنبال افراد مبتدی و ساده هستند تا با آن ها معامله کنند و بیت کوین آن ها را در زمانی که قیمت بیت کوین کاهش یافته، سریعا خریداری کنند.بسیاری از کاربران شبکه بیت کوین می گویند:"اگر می خواهید پول خود را دور بریزید، تریدر شوید." یعنی مداوم بیت کوین بخرید و بفروشید.
 

3-استخراج بیت کوین

در ابتدا این را فراموش نکنید که استخراج بیت کوین با خرید بیت کوین کاملا متفاوت است.

برای استخراج بیت کوین نیاز به دستگاه های ماینر و برق با قدرت زیاد تا بتوانید بیت کوین را استحراج کنید.

استخراج بیت کوین که در اصطلاح به آن ماینینگ بیت کوین گفته می شود، فقط در صورتی سود آوری دارد که در مقیاس بالا و به وسیله دسترسی به برق ارزان قیمت انجام شود، چرا که برای استخراج بیت کوین نیاز به تجهیزات است که هزینه زیادی دارد.

زمانی که وارد دنیای بیت کوین می شوید قطعا رویاهای بزرگی در سر دارید، اما این را فراموش نکنید اگر جز ماینرهای کوچک و تازه وارد هستید خرید بیت کوین در مقایسه با استخراج بیت کوین سود بیشتری برای شما دارد.

در ادامه به معرفی انواع استخراج ها پرداخته می شود :

-استخراج ابری

مشهورترین افراد فعال در حوزه استخراج ابری Genesis Mining  و Hash Flare هستند.

 

همچنین در این زمینه سایت هایی وجود دارند که ادعا می کنند از طریق مرورگرهای آن ها می توانید بیت کوین و ارزهای دیجیتال استخراج کنید که معمولا این گونه سایت ها یا کلاهبرداری می کنند و با دریافت پول شما بیت کوینی هم استخراج نمی کنند.

سایت های دیگر کلاهبرداری نمی کنند و بیت کوین استخراج می کنند، اما تجربه و نظر کارشناسان حوزه بیت کوین ثابت کرده است که این روش در مقایسه با خرید بیت کوین سود کمتری دارد.

به دلیل تحریم های بین المللی که در همه حوزه ها و حتی استخراج بیت کوین وجود دارد، به کاربران ایرانی پیشنهاد می کنم از روش استخراج ابری استفاده نکنند.

 

4- سرمایه گذاری با روش سود دهی بالا

شاید جز کسانی هستید که اسم طرح پانزی را شنیده اید، طرح پانزی یک روش کلاهبرداری است که در آن طراح پانزی از شما می خواهد که سرمایه و پول خود را در اختیار او بگذارید تا با پولتان کار کند و سود آن را به شما واریز کند که این روش بدیهی است که کلاهبرداری محض است.

در این زمینه هم سایت هایی وجود دارند که ادعا می کنند در یک بازه زمانی کم سرمایه گذاری شما را دو برابر می کنند و حتی از شما می خواهند افراد دیگری را به مجموعه اضافه کنید.این روند تا حدود 4 ماه ادامه دارد و پس از آن دیگر خبری از طراح پانزی یا همان کلاهبردار نمی شود.

 

 

 سرمایه گذاری های مطمئن

 

1-تحقیق و جستجو

قبل از شروع فعالیت در هر حوزه ای قدم اول تحقیقات است؛ به ویژه در حوزه ای مثل ارزهای دیجیتال و بیت کوین که داراری نوسانات زیادی است.

 

2-محل ذخیره ارز دیجیتال بیت کوین را مشخص کنید:

کیف پول ارزهای دیجیتال برای نگه داری ارزهای دیجیتال استفاده می شود.در مقاله آموزش کسب درآمد از طریق بیت کوین روش  ایجاد کیف پول در سیستم بلاکچین توضیح داده شده است. کیف پول دیجیتال هم به صورت نرم افزاری و هم سخت افزاری قابل تهیه و استفاده است.

برای ایجاد کیف پول امن و آسان در بلاکچین، مقاله "آموزش کسب درآمد از طریق بیت کوین" را مطالعه کنید.

 

3- روش خرید و فروش بیت کوین یا ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش و انجام معاملات بیت کوین به دو روش مستقیم میان طرفینی که دارای بیت کوین هستند یا به صورت غیر مستقیم و از طریق صرافی های آنلاین و مراجعه به سایت های معتبر می توانید بیت کوین را خرید و فروش کنید.

 

4-آشنایی با تحلیل ارزهای دیجیتال

تحلیل ارزهای دیجیتال به دو قسمت تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال تقسیم می شود.

تحلیل فاندامنتال ارزهای دیجیتال را از نظر اهداف تیمی که پست آن پروژه فعالیت دارند، بررسی می کند.

تحلیل تکنیکال از طریق نمودارهای موجود در زمینه ارزهای دیجیتال به پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال می پردازد.