۱۱ استخر برتر ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۱۹

۱۱ استخر برتر ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۱۹
1398/05/12
| 1724

۱-استخر انت پول AntPool

خرید و فروش ارز دیجیتال

انت پول بزرگترین استخر بیت کوین از لحاظ توان هش در کشور چین است. این استخر توسط بیت مین بزرگترین تولید کننده سخت افزارهای بیت کوین اداره می‌شود. می‌توانید در استخر انت پول بدون پرداخت هزینه یک حساب کاربری بسازید اما برای استخراج به سخت افزار ماینینگ بیت کوین و هم چنین نرم افزار ماینینگ نیاز دارید که می‌توان آن را دانلود کرد. رابط کاربری آن بسیار کاربر پسند است. سود کسب شده توسط شما بر روی داشبورد برنامه قابل مشاهده است و می توانید میزان هش ریت را هر زمانی که می خواهید و در هر دقیقه و هر ساعت نظارت کنید.

پرداخت سود و کارمزدها

ایجاد حساب کاربری در انت پول رایگان است. می‌توانید استخراج انفرادی همتا به همتا را به سه روش انتخاب کنید. روش اول سخت افزار خودتان و کارمزد یک درصد، روش دوم PPLNS با کارمزد صفر درصد و روش سوم PPS با کارمزد ۲.۵ درصد می باشند. کارمزد تراکنش ها مشخص نیست و انت پول آن را اعلام نکرده است. اخیرا کارمزد تراکنش بیت کوین افزایش یافته است و انت پول یک الی دو بیت کوین به ازای هر بلاک را نزد خود نگه می‌دارد و با ماینرها به اشتراک گذاشته نمی‌شود.

انت پول محدودیت پرداخت ندارد و موجودی های بیش از ۰.۰۰۱
بیت کوین را هر روز ساعت ۱۰ صبح پرداخت می‌کند. هر بلاک بیت کوین توسط انت پول با ۱۲.۵ بیت کوین جایزه داده می‌شود.

امنیت

انت پول دارای تایید هویت دو مرحله ای، مسدود سازی کیف پول و هشدار از طریق ایمیل با عنوان اقدامات امنیتی است. اپراتورهای این استخر، انجمن های خود را اداره می‌کنند که شامل ثبت ساده و آسان وظایف اصلی ماینرها در استخر می‌باشد.

مزایا

انت پول بزرگترین و محبوب ترین استخر بیت کوین با رابط کاربری روان و مناسب برای ماینرهای تازه کار است. می‌توانید بین روش های ماینینگ PPLNS و PPS نیز یک روش را برای ماینینگ انتخاب کنید. اگر بیشتر در این استخر جستجو کنید با گزینه های جالب بسیار زیادی مواجه می‌شوید. پرداخت سود و تسویه ها بسیار خوب است. انت پول دارای اقدامات امنیتی بسیار مناسبی است.

معایب

به دلیل آنکه انت پول استخر بزرگی است، پرداخت سود کاهش می‌یابد. کارمزد تراکنش ها نیز توسط انت پول مشخص نشده است.


۲- استخر اسلاش پول Slush Pool

خرید و فروش ارز دیجیتال

اسلاش پول اولین استخر بیت کوین است که در سال ۲۰۱۰ با نام سرور استخر ماینینگ بیت کوین عرضه شد. اولین بلاک چین این سایت در سال ۲۰۱۲ ایجاد شد و از آن زمان به بعد بیش از ۱۵ هزار بلاک توسط این سایت استخراج شده است. اسلاش پول توسط ساتوشی لبز که شرکت حوزه فناوری واقع در کشور چک است اداره می‌شود. اولین کیف پول آفلاین بیت کوین و اولین نقشه جهان با محوریت بیت کوین توسط ساتوشی لبز ایجاد شد. ساتوشی لبز هم چنین پروتکل لایه ای ماینینگ را ایجاد کرده است که توسط سایر استخرهای ماینینگ استفاده می‌شود.

اسلاش پول از لحاظ استفاده از ماینینگ امتیاز محور منحصر به فرد است. در این روش در ابتدای دوره ماینینگ، سهم های قدیمی برتری کمتری نسبت به سهم های جدید دارند. در این روش اگر ماینرها در دوره ماینینگ، استخر خود را تغییر دهند احتمال تقلب کردن از بین می‌رود. به تمام ماینرهای تازه وارد یک حساب کاربری آزمایشی ارائه می‌شود تا قبل از ثبت نام و ورود بتوانند این استخر را بررسی کنند. این امر برای ماینرهای تازه وارد مفید است. کاربران به طور منظم با گراف ها، اطلاعات و اخبار در جریان امور قرار می‌گیرند.

پرداخت سود و کارمزدها

کارمزد استاندارد ۲ درصدی تراکنش ها به طور ثابت وجود دارد. محدودیت برای موجودی های بیش از ۰.۰۰۰۲ بیت کوین است و پس از آنکه کاربری به این محدودیت رسید، پرداخت انجام می‌شود. روش امتیاز محور، توزیع منصفانه جایزه ها بین ماینرها‌ را امکان پذیر می‌سازد.

امنیت

اسلاش پول دارای تایید هویت دو مرحله ای، مسدود سازی آدرس کیف پول و هم چنین توکن ورود فقط خواندنی است که اگر فرد دیگری بر ماینینگ شما نظارت داشته باشد می‌توانید فعال کنید. اسلاش پول بر بستر سرورهای به شدت ایمن اجرا می‌شود که از کیف پول بیت کوین کاربران محافظت می‌کند.

مزایا

اسلاش پول قدیمی ترین استخر ماینینگ است. رابط کاربری بسیار روان است و دارای ویژگی های منحصر به فرد روش ماینینگ امتیاز محور است که خطر تقلب کردن را از بین می‌برد.

معایب

کارمزد تراکنش در مقایسه با سایر سایت ها کمی زیاد است. اگرچه استفاده از روش ماینینگ مبتنی بر امتیاز یک مزیت محسوب می‌شود اما امتیاز کاربران پس از توقف ماینینگ به سرعت کاهش می‌یابد.


۳- استخر F2Pool

خرید و فروش ارز دیجیتال

استخر F2Pool یکی از بزرگترین استخرهای بیت کوین کشور چین است که در سال ۲۰۱۳ عرضه شده است. این استخر در جهان بیشتر با نام استخر ماینینگ دیسکس فیش شناخته می‌شود. علاوه بر بیت کوین، کوین های دیگری شامل اتریوم، لایت کوین(Light Coin) و‌ زی کش(ZCash) نیز در این استخر استخراج می‌شود. سطح سختی ماینینگ بر اساس توان هش است زیرا این سایت از پروتکل لایه ای ماینینگ و واردیف vardiff استفاده می‌کند. رابط کاربری این سایت به زبان انگلیسی است و به سادگی و آسانی قابل فهم است.

پرداخت سود و کارمزدها

استخر F2Pool بر اساس سیستم جایزه PPS عمل می‌کند و کارمزد ۴ درصد دارد که بسیار زیاد است. پرداخت ها هر روز و با تنظیم محدودیت برداشت انجام می‌شود.

امنیت

این سایت بر بستر پروتکل HTTPS کار می‌کند و شامل ویژگی مسدود سازی کیف پول بیت کوین است. پس از ثبت نام نمی‌توانید آدرس ایمیل خود را تغییر دهید. این سایت فاقد تایید هویت دو مرحله ای است.

مزایا

استخر F2Pool ماینینگ بیت کوین، لایت کوین و زی کش را امکان پذیر می‌سازد. آستانه پرداخت بسیار کم و پایین است و پرداخت ها به طور منظم انجام می‌شود.

معایب

کارمزد ۴ درصدی در مقایسه با استخرهای دیگر بسیار زیاد است.


۴- استخر BTCC Pool

خرید و فروش ارز دیجیتال

استخر BTCC Pool استخری در کشور چین است که در سال ۲۰۱۴ عرضه شده است. این استخر مبتنی بر بیت کوین است و تبادل بیت کوین، ارائه کیف پول و صدور بیت کوین فیزیکی و غیره را انجام می‌دهد. این سایت شامل حساب کاربری رسمی با نام ویچت WeChat است که ماینرها می‌توانند توان هش خود، توان هش استخر و شبکه را با آمارهای دقیق رصد کنند.
 

پرداخت سود و کارمزدها

استخر  BTCC Pool در خصوص ارائه اطلاعات بسیار شفاف است و آنها را با ماینرها به اشتراک می‌گذارد. این سایت هم چنین کارمزد تراکنش هایی به ارزش یک الی دو بیت کوین را به تمام بلاک های بیت کوین استخر جایزه می‌دهد. پرداخت ها منظم است و به کیف پول مورد نظر کاربر ارسال می‌شود. پرداخت ها به کیف پول BTCC آنی است و برای سایر کیف پول ها ۳۰ دقیقه زمان می‌برد. این سایت با مدل ماینینگ PPS با کارمزد ۲ درصد کار می‌کند و بر اساس پروتکل لایه ای ماینینگ می‌باشد. اخیرا BTCC در خصوص تغییر به مدل شفاف دیگری از ماینینگ ارز دیجیتال با نام FPPS صحبت کرد و هم چنین اعلام کرد که این مدل، کارمزد یک درصدی را به ماینرهای بیت کوین ارائه می‌دهد. استخر BTCC برای هر بلاک به ماینرها ۱۲.۵ بیت کوین جایزه می‌دهد که بین آنها تقسیم می‌شود.

مزایا

استخر BTCC یکی از بزرگترین استخرهای ماینینگ بیت کوین به همراه خدمات کیف پول و صرافی خود است. این سایت شامل ساختار شفاف کارمزد است و هم چنین مدل FPPS را معرفی کرده است. جایزه ارائه شده توسط این سایت بسیار خوب است.

معایب

حساب های غیرفعال کاربران که دارای مقداری دارایی باشد پس از ۹۰ روز به حالت تعلیق در خواهد آمد. دارایی های این حساب ها نیز توسط سایت تصاحب خواهد شد.


۵- استخر الیگیوسEligius

خرید و فروش ارز دیجیتال

 

استخر الیگیوس یکی از کوچکترین استخرهای بیت کوین واقع در آمریکا می‌باشد که در سال ۲۰۱۱ عرضه شده است. کاربران پس از ثبت نام، آمار و گراف های بسیار خوبی را مشاهده می‌کنند که آنها را از وضعیت دارایی ها باخبر خواهد کرد. کاربران هم چنین امکان مشاهده آمار سایر کاربران را خواهد داشت که توان هش نیز شامل این آمار خواهد بود. این مورد، ویژگی جالبی برای تمام ماینرها است. این سایت هم چنین امکان ادغام شدن‌ با نیمکوین Namecoin را ارائه می‌دهد.

 

پرداخت سود و کارمزدها

این سایت بر اساس مدل PPS با کارمزد صفر درصد کار می‌کند. کسب بیت کوین ها دارای محدودیت و آستانه مشخصی است. کاربران باید حداقل ۰.۰۴۱۹۴۳۰۴ بیت کوین داشته باشند تا برای دریافت سود واجد شرایط باشند. پس از رسیدن به این مقدار بیت کوین و یافتن بلاک، کاربران سود دریافت خواهند کرد. حتی اگر چندین روز ماینینگ انجام ندهید باز هم سود کسب شده به فهرست پرداخت ها اضافه خواهد شد. این امر حتی به کاربران با توان هش کم‌ نیز امکان می‌دهد تا سود کسب کنند.

امنیت

انجام هر تغییری باید توسط آدرس کیف پول بیت کوین شما امضا شود که همان اسم کاربری شما است. آمار استخر، گیت هاب مخصوص به خود را دارد.

مزایا

به راحتی می‌توانید به این سایت ملحق شوید زیرا نیازی به ثبت نام ندارد. کارمزد این سایت صفر درصد است و هم چنین شماره تلفنی برای سیستم پشتیبانی از مشتریان دارد.

معایب

برای آنکه سود شما پرداخت شود باید به سقف مورد نظر برسید. رابط کاربری نیز نامرتب است.


۶- استخر BTC.com

خرید و فروش ارز دیجیتال

استخر BTC.com یکی از بزرگترین استخرهای ماینینگ بیت کوین است که متعلق به بیت مین، موسس انت پول است. این سایت بر اساس پروتکل لایه ای ماینینگ و واردیف کار می‌کند. این سایت در سال ۲۰۱۵ عرضه شده است و در کنار استخر ماینینگ، کیف پول مخصوص به خود را دارد.

 

پرداخت سود و کارمزدها

استخر BTC.com در خصوص توزیع کارمزد تراکنش ها با ماینرها کاملا شفاف است. این سایت بر اساس مدل PPS و میانگین کارمزد ۱.۵ درصد کار می‌کند. پرداخت سود به کاربران ۲ ساعت طول می‌کشد. پرداخت سود کاملا به شبکه بیت کوین بستگی دارد، هرچند BTC.com در تلاش است تا این زمان را کاهش دهد.

امنیت

کلودفلیر توسط این سایت پیاده سازی شده است تا در مقابل حملات DDoS محافظت شود و به کاربران اطمینان دهد که سود و توان هش آنها از بین نمی‌رود.

مزایا

استخر BTC.com به صورت جهانی کار می‌کند در ارائه اطلاعات با ماینرها شفاف است. این سایت سیستم پشتیبانی و امنیتی خوبی دارد.

معایب

گاهی اوقات ممکن است پرداخت سود طول بکشد زیرا به شبکه بیت کوین بستگی دارد.


۷- استخر BW Pool

خرید و فروش ارز دیجیتال

 

استخر BW Pool یک استخر ماینینگ بیت کوین در کشور چین و با رابط کاربری کاربرپسند می‌باشد. علاوه بر بیت کوین، این سایت قابلیت استخراج لایت کوین و اتریوم را ارائه می‌دهد و بر اساس پروتکل لایه ای ماینینگ و واردیف کار می‌کند.

پرداخت سود و کارمزدها

این سایت با بیان کارمزد تراکنش ها به ماینرها، شفافیت خوبی دارد. استخر BW دارای روش های پرداختی PPLNS، PPS و SOLO با میانگین کارمزد یک درصد است و حداقل پرداخت، ۰.۰۰۱ بیت کوین است.

مزایا

این سایت، استخراج ارزهای دیجیتال مختلف با رابط کاربری ساده ای را ارائه می‌دهد. علاوه بر ماینینگ، شامل سایر خدمات دیجیتال است و بر روی رایانش ابری کار می‌کند.

معایب

این سایت ماینینگ ترکیبی ارائه نمی‌دهد.


۸- استخر بیژین Bixin

خرید و فروش ارز دیجیتال

بیژین نیز یکی از بزرگترین استخرهای ماینینگ بیت کوین در کشور چین است. بیژین هم چنین دارای کیف پول مخصوص به خود است. به‌روزرسانی های منظم و رابط کاربری ساده بیژین، مشاهده آن را برای کاربران آسان می‌کند.
 

پرداخت سود و کارمزدها

بیژین از مدل PPS با کارمزد ۴ درصد برای توزیع جایزه ها استفاده می‌کند. پرداخت ها سریع و به طور روزانه می‌باشد.

امنیت

این سایت در مقابل حملات DDoS ایمن است.

مزایا

یکی از ویژگی های جالب بیژین این است که کاربران می‌توانند جایزه ها را پیش بینی کنند.

معایب

کاربران چینی بهتر می‌توانند با این سایت کار کنند و کارمزد آن زیاد است.


۹- استخر BITFURY

خرید و فروش ارز دیجیتال

بیت فیوری استخری خصوصی واقع در گرجستان است. بیت فیوری هم چنین تولید کننده چیپ ها و سخت افزارهای ماینینگ است. بیت فیوری در صدد آن است که بیت کوین را غیرمتمرکز کند. این استخر حدود ۱۱ درصد تمام بلاک ها را استخراج می‌کند و کارمزد صفر درصد دارد.


۱۰- استخر ViaBTC

خرید و فروش ارز دیجیتال

استخر ViaBTC استخر ماینینگ تازه عرضه شده ای است که شامل استخر ماینینگ بیت کوین، لایت کوین و بیت کوین کش است. استخر ViaBTC از روش های پرداختی PPS با ۴ درصد کارمزد و PPLNS با کارمزد ۲ درصد استفاده می‌کند. حداقل پرداخت این سایت ۰.۰۰۰۱ بیت کوین است. این سایت بر اساس پروتکل لایه ای ماینینگ و واردیف کار می‌کند و سیستم نظارتی روان و خوب و هم چنین ماینینگ ترکیبی را ارائه می‌دهد.


۱۱- استخر CkPool

خرید و فروش ارز دیجیتال

استخر CkPool که با نام KanoPool نیز شناخته می‌شود یکی از کوچکترین استخرهای ماینینگ بیت کوین است که در سال ۲۰۱۴ عرضه شده است. این سایت از روش پرداخت PPLNS با کارمزد ۰.۹ درصد استفاده می‌کند. محدودیتی برای پرداخت وجود ندارد و مقدار های کم را نیز پرداخت می‌کند. تایید هویت دو مرحله ای نیز لایه محافظتی مضاعفی به سایت می‌افزاید. این سایت باید به طور مکرر به روزرسانی شود و رابط کاربری کاملا آزاردهنده است.


نتیجه گیری

همانطور که مشاهده می‌کنید استخرهای ماینینگ مختلف، خدمات متفاوت با جایزه های متنوعی ارائه می‌دهند. ممکن است ماینینگ انفرادی به ذهن شما خطور کرده باشد تا جایزه ها را به طور کامل دریافت کنید اما توصیه می‌شود اگر در دنیای استخراج تازه وارد هستید به یک استخر بپیوندید. استخرهای ماینینگ دارای مزایای بسیار زیادی هستند. ایجاد حساب کاربری بسیار آسان است و مشابه با ثبت نام در پلتفرم های صرافی بیت کوین است. معیار اصلی برای شروع به کار در استخر ماینینگ، داشتن سخت افزار مناسب ماینینگ است. علاوه بر این پیش نیاز، ماینینگ با وجود استخرهای ماینینگ مختلف، ساده شده است.