آموزش کسب در آمد از طریق بیت کوین

آموزش کسب در آمد از طریق بیت کوین
1399/01/10
| 902

آموزش کسب در آمد از طریق بیت کوین

 

به دلیل فراگیر بودن و دسترسی و خرید و فروش آسان بیت کوین،امروزه قیمت بیت کوین روند صعودی خود را طی می کند و افراد زیادی کسب درآمد از طریق بیت کوین را به عنوان شغل دوم یا حتی شغل اصلی انتخاب می کنند و به صورت مجازی و با استفاده از اینترنت کسب درآمد می کنند.در این مقاله همراه پارسیان ارز باشید تا روش های امن و راحت کسب درآمد با استفاده از بیت کوین را آموزش دهیم.

 

روند رشد بیت کوین

طبق آخرین تحقیقاتی که انجام شده است ارزش بیت کوین از سال 2016 تا کنون همواره در حال افزایش است و این نشان از اهمیت سرمایه گذاری در بیت کوین دارد و درست به همین دلیل افراد زیادی به دنبال استخراج بیت کوین و کسب درآمد هستند.وقتی برای اولین بیت کوین در سال 2009 روی کار آمد قیمت آن فقط دو و نیم دلار بود و روند صعودی شدن قیمت آن به دست خود کاربرانی که در این حوزه فعال بودند انجام شد و این امر به دلیل است که شرکت یا فردی پشت آن نیست و تعیین قیمت خرید و فروش بیت کوین را کاربران در دست می گیرند.

 

فناوری بلاکچین

فناوری بلاک چین چیست؟

اگر جز افراد مبتدی هستید که به تازگی می خواهید در حوزه بیت کوین فعالیت کنید ،باید بگویم :"بیت کوین یکی از انواع کیف پول مجازی برای نگه داری و ذخیره بیت کوین است". برای نگه داری بیت کوین کیف پول های دیگری وجود دارد که در این میان بلاک چین بهترین نوع آن است.

بلاک چین یک فناوری است که سیستم داده بیت کوین را در آن ذخیره می کنند. در واقع بلاک چین یک سیستم رمز نگاری شده داده های بیت کوین است که کاربران برای نقل و انتقال بیت کوین باید از این فناوری استفاده کنند.

فعالیت بلاک چین به گونه ای است که در سال 1991 توسط تعداد پژوهشگر رمزنگاری و برنامه ریزی شده است و بلاک های حاوی اطلاعات را به صورت شبکه ای به یکدیگر متصل می کند تا کس دیگری نتواند آن را دست کاری کند و درست به همین دلیل است که نقل و انتقال ارز دیجیتالی بیت کوین را آسان می نماید.

قبل از این که به آموزش ساخت کیف پول بپردازیم پیشنهاد می کنم مقاله چرا خرید بیت کوین حتی به مقدار کم ضروری است را مطالعه کنید.

 

آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در بلاک چین

هدف از ساخت کیف پول نگه داری و سرمایه گذاری و کسب درآمد از بیت کوین است.کیف پول دیجیتال همانند یک حساب بانکی است که می توانید سایر کارت های بانکی خودتان را در آن نگه دارید.

کیف پول بلاک چین دارای دو رمزنگاری با کلید عمومی و کلید خصوصی است.

 

کلید خصوصی بلاک چین

کلید خصوصی یا private key فقط نزد خود صاحب بیت کوین است که از طریق آن می تواند بیت کوین را به دیگری انتقال دهد.کلید خصوصی را فقط باید صاحب بیت کوین بداند و در صورت افشا شدن آن و گفتن رمز به فرد دیگری ،خالی کردن حساب بیت کوین کار سختی نخواهد بود.کلید خصوصی برای فروش بیت کوین است که دارنده بیت کوین باید برای نگه داری آن بکوشد.

 

کلید عمومی بلاک چین

 کلید عمومی زمانی استفاده می شود که قصد دارید بیت کوین را از فرد دیگری دریافت کنید.(خرید بیت کوین)

شماره کلید عمومی مانند شماره حساب است که برای فرد فروشنده بیت کوین ارسال می کنید و از این طریق او بیت کوین را به حساب شما می فرستد.

 

آموزش ایجاد حساب در بلاک چین

اولین قدم برای کسب درآمد از طریق بیت کوین ایجاد حساب در بلاک چین است که از طریق مراحل زیر می توانید آن را انجام دهید.

۱-وارد سایت blockchain.com شوید.

۲-روی گزینه sign in  کلیک کنید.

۳-اطلاعات و گزینه های پیش رو را تکمیل کنید.

4-سپس دکمه continue را کلیک کنید.

5- به ایمیلتان مراجعه کنید.یک کد یا لینک به عنوان احراز هویت و تایید شما ارسال می گردد که باید روی لینک کلیک کنید تا اکانت شما فعال شود.

6-در این مرحله ثبت نام انجام شده است و کیف پول شما فعال شده است.

7-برای نقل و انتقال بیت کوین و فروش خرید و فروش (استخراج بیت کوین)از طریق مرورگر کریپ تب تو (crypto tab browser) وارد شوید و روی گزینه receive  که در داشبورد بلاک چین قرار دارد ،کلیک کنید.

8-در این صفحه شماره حساب شما که در واقع همان کلید عمومی است ،به شما نمایش داده می شود.از این شماره می توانید برای دریافت یا خرید بیت کوین استفاده کنید.بدین صورت که این شماره را برای فروشنده بیت کوین ارسال می کنید و فروشنده بیت کوین را برای شما واریز می کند.

9-اگر قصد فروش بیت کوین را داشته باشید باید از طریق داشبورد کیف پول بلاچین گزینه send را انتخاب کنید و برای انتقال بیت و فروش آن شماره حساب گیرنده که همان کلید عمومی خریدار بیت کوین است را وارد نمایید.

پس از فعال کردن کیف پول خود و کسب درآمد از طریق بیت کوین پیشنهاد می کنم قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین را از طریق سایت پارسیان یا کانال و پیج اینستاگرام پارسیان ارز مشاهده و دنبال نمایید.

 

امنیت بیت کوین چگونه تامین می شود؟

زمانی که حساب کاربری شما در بیت کوین فعال شد،سوالاتی از قبیل این که قیمت بیت کوین چگونه تغییر می کند؟چه کسانی بیت کوین را ارزش گذاری می کنند؟امنیت بیت کوین و حساب کاربری من چگونه محفوظ می ماند و اصلا بیت کوین از کجا تامین می شود؟ ؛به ذهن هر کسی می رسد.

در مقاله بیت کوین چیست به این موضوع پرداخته شد که بیت کوین غیر متمرکز است ،یعنی قیمت گذاری آن توسط خود افراد فعال در شبکه بیت کوین تعیین می شود و هیچ ارگان و موسسه ای ،روی آن اثر نمی گذارد.

در این جا سوال مد نظر این است که با وجود غیر متمرکر بودن بیت کوین پس چه کسی بر تراکنش های بیت کوین نظارت دارد و باعث امنیت آن می شود؟جواب ساده است،همان کسانی که بیت کوین را استخراج می کنند،یعنی "ماینرها".

 

وظایف ماینرها چیست؟

ماینرها سخت افزارها و دستگاه های خود را در اختیار شبکه بیت کوین قرار می دهند و شبکه بیت کوین در برابر حفظ امنیت بیت کوین ها و نظارت بر تراکنش ها ،به ماینرها پاداش می دهد.

 

در مقالات آینده سایت پارسیان ارز به شرح وظایف ماینرها و خصوصیات ماینر خوب پرداخته می شود.