اگر بخواهیم بیت کوین را به زبان ساده توصیف کنیم، نوعی پول یا ارز در شکل دیجیتالی است که می‌توانید با آن خرید کنید، سفارش‌ آنلاین انجام دهید یا آن را به عنوان نوعی سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید. برای بدست آوردن بیت کوین چندین راه وجود دارد. راه اول این است که با استفاده از دستگاه ماینر یا اسیک ماینرها، به استخراج بیت کوین بپردازید و آن ها را در کیف پول خود نگهداری کنید. راه دیگر برای بدست آوردن آن، خرید بیت کوین است که برای این کار می توانید به صرافی ارز دیجیتال پارسیان ارز مراجعه کرده و با پرداخت وجه و دادن آدرس کیف پولتان، بیت کوین دریافت کنید.

ParsianArz

همانطور که می دانید، بیت کوین شکل فیزیکی ندارد و از آنجا که یک ارز دیجیتال است، به صورت دیجیتالی منتقل می شود. بنابراین برای خرید بیت کوین به یک کیف پول دیجیتال برای نگهداری از آنها نیاز دارید. جهت خرید بیت کوین کافی است در صرافی ارز دیجیتال پارسیان ارز عضو شوید.

پس از عضویت در سایت پارسیان ارز لازم است که آدرس کیف پول خود را وارد نمایید. بعد از پرداخت فاکتور ریالی خود، کیف پول بیت کوین شما به مقدار خواسته شده شارژ می شود.

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به قسمت مقالات مراجعه فرمایید.

خرید بیت کوین
ParsianArz

همانطور که شما می‌توانید از صرافی ارز دیجیتال پارسیان ،به  خرید بیت کوین بپردازید ، می‌توانید بیت کوین‌های خود را نیز در آن بفروشید.

توجه داشته باشید که بر خلاف صرافی‌های سنتی، صرافی ارز دیجیتال معمولا یک سایت آنلاین است. خرید و فروش‌های بیت کوین به صورت آنلاین انجام می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

به طور کلی فرایند فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال پارسیان ارز به این شرح است:

1- مراجعه به سایت و ثبت نام در آن و ثبت حساب بانکی

2- ارسال بیت کوین برای صرافی

3- دریافت پول رایج (مثل ریال) در حساب بانکی شما و یا یک ارز دیجیتال دیگر در کیف پول شما از جانب صرافی

فروش بیت کوین
ParsianArz

کیف پول دیجیتال یا بهتر بگوییم کیف پول ارز دیجیتال به کیف‎ پولی اطلاق میشود که برای نگهداری رمزارزها میتوان از آن استفاده کرد. کیف‎ پول‎های ارز دیجیتال انواع‎ و‎ اقسام مختلفی دارند ‎که بنابر نیاز کاربر میتوان از نمونه‎ های مختلف آن بهره ‎برد.

در ساده‌ترین تعریف از کیف پول ارز دیجیتال این چنین میتوان گفت که از آنجاکه ارزهای دیجیتال از مجموعه‌ای از کدهای کامپیوتری و ساختاری دیجیتالی تشکیل شده‌اند لذا برای ذخیره، بکارگیری و انجام تراکنش‌ها توسط این رمزارزها می‎بایست از ابزاری استفاده کرد که کاربر در گام نخست به راحتی بتواند از دارایی دیجیتال خود حفاظت نموده و همچنین از رمزارزهای موجود در این کیف پول دیجیتال همچون پول نقد برای خرید کالا و خدمات بهره ببرد.

پس برای این منظور کیف‎پول‎های دیجیتالی جهت نگهداری این کدهای کامپیوتری و سهولت در بکارگیری آنها در زندگی روزمره طراحی شده‎اند.

فروش بیت کوین